Двојица бивших сарадника тужила Google тврдећи да су били прогоњени јер су - белци

ТВРДЕ ДА СУ СЕ НАШЛИ НА УДАРУ И ЗБОГ СВОЈИХ „КОНЗЕРВАТИВНИХ ПОГЛЕДА“

Џејмс Дамор, са адвокатом

  • „Оштећени белци“ су већ добили један спор. Били су то ватрогасци из Њу Хејвена који су пристали да им градске власти исплате два милиона долара одштете. Бели ватрогасци су се нашли на удару након тестирања које није прошао готово нико од њихових „обојених“ колега. Тада су градске власти одлучиле да организују ново тестирање, а белци су поднели тужбу...
  • „Позитивна дискриминација“, која се у САД лукаво назива „позитивним дејствима“, добила је динамику крајем 2014-те након таласа протеста под заједничким називом „И животи црних имају вредност“ (Black lives matter)
  • Убрзо се појавио слоган All lives matter - „Животи свих имају вредност“. Само, америчка „прогресивна јавност“ је одмах гракнула да је то „расистички слоган“...

Пише: Андреј ЛИСИЦИН

        ДВОЈИЦА бивших сарадника корпорације Google тужила су је због „дискриминације белих мушкараца конзервативних погледа“.

        Ово, међутим, у Сједињеним Државама није прва тужба те врсте нити први скандал поводом „обрнутог расизма“ усмереног против беле већине.

        Тужбе су поднели бивши сарадници Google Џејмс Дамор и Дејвид Гудман, а о њиховим тужбама и правима ће се одлучивати у суду Санта-Кларе, града у Калифорнији.

        Њих двојица наглашавају да не бране само своја права, него и права дојучерашњих колега који су били жртве дискриминације.

        Дамор и Гудман у тужбама тврде да је Google увео „незаконите квоте за пријем на посао жена и представника мањина“. Сасвим конкретно: да се у корпорацији мушкарцима прети и да их прогоне, да у њој постоји „затворени идеолошки свет“ и да су обојица изгубила посао због погледа на свет који се разилазе са политиком Google.

        Дамор је отпуштен у августу 2017-те након скандала, а уследио је након што су њих двојица тврдила:

        „Из биолошких разлога, могућности мушкараца и жена делимично се разликују. Зато не сматрамо да је могуће потпуно подједнако учешће жена у технологијама и руковођењу... Потребно је одустајање од става да је гендерна неравноправност увек - сексизам“.

Ватрогасци у Врховном суду САД

        Топ-менаџер Google Сундар Пичаи тада је изјавио да та порука, коју су разменили, „крши норме понашања у корпорацији и заговара гендерне стереотипе на радном месту“.

        Дамор на то рекао да му је велики број сарадника корпорације исказао захвалност због „покретања теме“.

        Гудман је отпуштен 2016-те после дискусији на унутрашњем форуме Google са колегом-муслиманом.

        Ово није први догађај у САД са дискриминацијом белих у епицентру.

        Једна од најпознатијих таквих тужби добила је епилог 2011-те. Спор су добили „оштећени белци“ (ватрогасци из Њу Хејвена) који су пристали да им градске власти исплате два милиона долара одштете.

        Бели ватрогасци су се нашли на удару након тестирања које није прошао готово нико од њихових „обојених“ колега. Тада су градске ласти одлучиле да организују ново тестирање, а белци су поднели тужбу...

        Белкиња Абигејл Фишер била је онемогућена да се 2008-ме упише на један од факултета Тексашког универзитета због „позитивне дискриминације“ у прилог „националних мањина“. И, није се либила да покрене судски спор...

        Амерички факултети су добили инструкцију да фаворизују „обојене“ још 2003-ће

        У октобру прошле године у САД је организована велика анкета која је показала да 55 одсто испитиваних белаца сматра да су изложени дискриминацији због своје расе.

        „Позитивна дискриминација“, која се у САД лукаво назива „позитивним дејствима“, добила је динамику крајем 2014-те након таласа протеста под заједничким називом „И животи црних имају вредност“ (Black lives matter).

        Убрзо се појавио слоган All lives matter - „Животи свих имају вредност“.

        Само, америчка „прогресивна јавност“ је одмах гракнула да је то „расистички слоган“...

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари