Да ли су `корону` у Кину донели Американци који су у октобру 2019. у Вухану били на Армијским играма?

У СЈЕДИЊЕНИМ ДРЖАВАМА ПОСТОЈЕ УТИЦАЈНИ ЉУДИ КОЈИ ДИРЕКТНО ОПТУЖУЈУ КИНУ

Свечано отварање Светских армијских

игара 2019 у Вухану

* Кину је први осумњичио амерички сенатор-републиканац Томас КОТОН који је устврдио да корона заиста има „вештачко порекло“, али да потиче из кинеских лабораторија“. Придружио му се председник Националног трговинског савета САД Питер НАВАРО, који је Кину назвао „инкубатором болести“.

* Бивши члан комисије УН за биолошко оружје Игор НИКУЛИН уверен је да је Covid-19 синтезован и да Сједињене Државе треба да међународним посматрачима омогуће приступ својим лабораторијама јер ће – у супротном– бити главни осумњичени за стварање и ширење вируса корона

* Московски стручњак за Кину и источну Азију Василиј Кашин указао је како се уношење вируса у Кину – и када - могло догодити: „У октобру прошле године у Вухану су одржане VII Светске војне игре. У њима су учествовали и Американци“

_____________________________________________________________________

        КИНЕСКИ лист South China Morning Post објавио је да је први оболели од вируса корона у тој земљи регистрован 17. новембра  и да је то био 55-годишњак из провинције Хубеј чији је главни град Вухан.

        То је у Кини био „нулти пацијент“. До половине децембра имала је 27 заражених, пет дана касније – 60, а 1. јануара већ 381-ог.

        Кинеско Министарство спољних послова јуче од Сједињених Држава званично затражило да открију када се појавио њихов „нулти пацијент“.

        Прави значај овом захтеву дало је саопштење из Пекинга да су вирус корона у Вухан убацили припадници оружаних снага САД. То је, наравно, одмах отворило питање: како су то извели и шта се иза тога крије?

        Кинези су тачно време појаве свог „нултог пацијента“ објавили и зато што подозревају да се амерички „нулти“ појавио бар неки дан раније.

        Иако то не тврде отворено, Кинези сумњају да су у САД заражена само 1162 човека, а да умрлих има више од 37.

        У свету се конспиролошка теорија да је Covid-19 произведен вештачки и као америчко, или кинеско, биолошко оружје појавила пре неколико недеља. Њене присталице се деле на две групе: једна сматра да је случајно измакао контроли, а друга – да је и у Кину и у Италију убачен намерно.

        Међу онима који – додуше не сасвим категорично - упиру прстом у Кину је и бивши официр израелске обавештајне службе Дени Шохам који тврди да се у Институту за вирусологију у Вухану радило можда и са тим вирусом и то по наруџбини кинеских генерала. Али, Шохам није `повукао ногу`.

        Кину је први осумњичио амерички сенатор-републиканац Томас Котон који је устврдио да корона заиста има „вештачко порекло“, али да потиче из кинеских лабораторија“.

        Придружио му се председник Националног трговинског савета САД Питер Наваро, који је Кину назвао „инкубатором болести“.

        Бивши члан комисије УН за биолошко оружје Игор Никулин изјавио је да је Covid-19 синтезован и да Сједињене Државе треба да међународним посматрачима омогуће приступ својим лабораторијама јер ће – ако тако не поступе – бити главни осумњичени за стварање и ширење вируса корона.

        Пекинг засад не оптужује САД за биолошки напад, нити за намерно и планско убацивање Covid-19 у Вухан, али доста директно указује да тај вирус потиче из САД и да су припадници америчке војске `заслужни` што је стигао у Кину.

        Московски стручњак за Кину и источну Азију Василиј Кашин указао је како се то – и када - могло догодити:

        „У октобру прошле године у Вухану су одржане VII Светске војне игре. У њима су учествовали и Американци. Могуће је да се у изјави званичног представника Министарства спољних послова Кине, Лиђијана Жао, имају у виду ти припадници америчке војске“.

        Кашин сматра да је апсурдно претпостављати да су Американци вирус донели у Кину намерно. И зато што што се вируси не могу задржати у границама једне земље. И зато што је роббна размена између САД и Кине на нивоу 700 милијарди долара, са десетинама авионских летова између најевћеих градова две земље.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари