Демократска партија покушава да изолује Трампа и од њега направи новог Никсона

ВЕЋ ПЛАСИРАНА ОПТУЖБА ДА СУ ЉУДИ ОКО ЊЕГА ПРЕ ИЗБОРА КОНТАКТИРАЛИ СА РУСКИМ АГЕНТИМА

  • Тренутно је у главној улози New York Times који је пласирао уз тврдњу да постоје снимци пресретнутих разговора који то наводно потврђују. Међутим, поменуо је само једно име: Пола Манафорта, бившег шефа Трамповог изборног штаба који је раније био саветник украјинског председника Виктора Јануковича
  • Министарство иностраних послова РФ: Пласиране оптужбе су доказ да су у Сједињеним Државама у току велике унутарполитичке игре и трговина
  • Дмитриј ПЕСКОВ: New York Times се позива на некаквих пет извора, али ни један није именовао. Ваљда ће доћи време када ћемо сазнати ко су ти људи. У сваком случају, објављено није засновано на било каквим чињеницама, нити указује на конкретне факте
  • Руски американолог Владимир ВАСИЉЕВ: Чланови Демократске партије су у Конгресу САД већ објавили да је оставка Мајкла Флина, Трамповог саветника за националну безбедност, „тек почетак“. Уследиће фронтални напад на Трампову администрацију и на његов однос према Русији. Све ће бити у функцији парализовања Трампове власти, а вероватно ће покушавати и да изнуде његову оставку или да организују импичмент

        ДОНАЛД Трамп је изјавио да се иза оптужби да његов тима има „руске везе“ крије намера да се прикрију грешке Хилари Клинтон које је починила у време изборне кампање.

        Претходно је дневни лист New York Times - који је ударна медијска песница америчких глобалиста и антитрамповских снага - објавио тврдњу неименованог „функционера“ да су чланови Трамповог изборног штаба током 2016-те (до избора) више пута контактирали са „сарадницима руске обавештајне службе“.

        Све је пласирао уз тврдњу: да постоје снимци пресретнутих разговора који то наводно потврђују.

        Поменуо је само једно име: Пола Манафорта, бившег шефа Трамповог изборног штаба који је раније био саветник украјинског председника Виктора Јануковича.

        Министарство иностраних послова Русије тим повом је објавило да су и такве оптужбе доказ да су у Сједињеним Државама у току велике унутарполитичке игре и трговина.

        Кремљ је такође одреаговао и указао да се објављено у њујоршком листу не ослања ни на какве чињенице.

        Његов портпарол Дмитриј Песков је прво подсетио на познату изреку-упозорење „не читајте јутарње новине“ и додао:

        „Заиста не треба веровати ономе што пишу новине јер је веома тешко разлучити шта су у њима „патке“, а шта истина. New York Times се позива на некаквих пет извора, али ни један није именовао. Ваљда ће доћи време када ћемо сазнати ко су ти људи. У сваком случају, објављено није засновано на било каквим чињеницама, нити указује на конкретне факте“.      

        Експерт московског Института за САД и Канаду - Владимир Васиљев - оценио је да све нови и нови напади на Трампа нису нимало случајни и да Демократска партија упорно ради на сценарију импичмента победника над Клинтоновом.

        Васиљев додатно разјашњава: „Чланови Демократске партије су у Конгресу САД већ објавили да је оставка Мајкла Флина, Трамповог саветника за националну безбедност, „тек почетак“. Уследиће фронтални напад на Трампову администрацију и на његов однос према Русији. Могу се очекивати и тобожње чињенице о сарадњи Трампове администрације са Москвом. Све ће бити у функцији парализовања Трампове власти, а вероватно ће покушавати и да изнуде његову оставку или да организују импичмент“.

        Васиљев је уверен да они које стоје иза Демократске партије и писања New York Times имају као скривени минимални циљ: присиљавање Трампа да према Русији настави политику Барака Обаме:

        „То подразумева наставак политике санкција, војног притиска и политике фронталног „гажења“ на Русију са амбицијом да проблем Украјине, а и неки други, буду решени под америчким диктатом.“

        Васиљев посебно наглашава: „Американцима се сугерише да је Трамп дошао да власт само захваљујући деловању Русије и да је његов тим ради тога био у завери са руским властима. Другим речима: да је радио на ангажовању Русије да помогне да Трамп победи. Уследиће дебате на ту тему у Конгресу САД и његовим комисијама. Ствара се и правна база за могуће одстрањивање Трампа од власти. Минимум је: његова изолација у Белој кући са вршењем притиска да поднесе оставку“.

        Он процењује да је сам Трамп почео да прави грешке:

        „Ово што се догодило са генералом Флином је класика у америчкој политици: не дај на своје људе ако не желиш да следећи будеш сам. После Флина - наредна жртва може бити Трампов портпарол Шон Спајсер на којег је већ кренула хајка. А Трамп је за само три недеље владавине већ изгубио 5 одсто популарности“.

        Васиљев указује да је „антитрамповски сценарио“ веома сличан ономе што се догађало 1973-ће и 1974-те и довело до пада Ричарда Никсона:                  

        „Никсон је био изолован, око њега се формирало негативно јавно мњење, па су га сопствена партија и окружење присилили да поднесе оставку“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари