Трамп телефонски разговарао са Меркеловом и јапанским премијером Абеом

СЛОЖИО СЕ СА НЕМАЧКОМ КАНЦЕЛАРКОМ ДА НАТО ИМА ФУНДАМЕНТАЛНИ ЗНАЧАЈ ЗА ТРАНСАТЛАНТСКЕ ОДНОСЕ

  • Поново критиковао водеће америчке дневне листове: „Текстови о мени у The New York Times и The Washington Post били су толико неправедни и злобни да је NYT био присиљен да се извињава својим све малобројнијим читаоцима. Да, нису поводом мене били у праву од самог почетка. Тако је и данас, али нису изменили позицију. Неће је никада ни променити. То је непоштено“

        ДОНАЛД Трамп је обавио најављени телефонски разговор са Ангелом Меркел.

        Портпарол Беле куће, Шон Спајсер, прецизирао је да је нови амерички лидер са немачком канцеларком разговарао из Овалног кабинета.

        Бела кућа је касније саопштила да су се Трамп и Меркелова сложили да НАТО  има "фундаментални значај за трансатлантске односе".

        Навео је да је то био „други од пет планираних телефонских разговора са лидерима других земаља“.

        Први је био са јапанским премијером Шинзо Абеом, за време којег је Трамп потврдио обавезе које САД имају „према безбедности Јапана“.

        Ово значи да је Абеу обећао: да ће САД, у случају јапанско-кинеског рата, бити на страни Токија.

        Пре ових разговора, Трамп је на својој Twitter-страници поново критиковао The New York Times и The Washington Post.

        Написао је: „Неуспешни The New York Times поводом мене је правио грешке од самог почетка. Тврдили су да ћу изгубити прајмериз, а затим и саме председничке изборе. Биле су то лажне новости!“

        Још је додао: „Текстови о мени у The New York Times и The Washington Post били су толико неправедни и злобни да је NYT био присиљен да се извињава својим све малобројнијим читаоцима. Да, нису поводом мене били у праву од самог почетка. Тако је и данас, али нису изменили позицију. Неће је никада ни променити. То је непоштено“.

        Амерички лидер није прецизирао шта је био поводом овом новом критичком осврту.

        Његов саветник Стивен Бенон претходно је оценио да би амерички медији требало да ћуте јер нису успели ни да погоде исход председничких избора.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари