Стелс-технологија америчких авиона пете генерације - озбиљно рањива

И В-2 SPIRIT И F-35 СУ  `ГОЛИ` ПРЕД РАДАРИМА КОЈИ КОРИСТЕ ДЕЦИМЕТАРСКИ И МИЛИМЕТАРСКИ ДИЈАПАЗОН

* Московски војни стручњак Алексеј ЛЕОНКОВ: Наш ловац Су-35 са радаром Ирбис способан је да открије америчког ловца пете генерације  F-22 Raptor. И то: на удаљености од 266 километара, а и да га у том тренутку атакује. Амерички ловац би у таквој ситуацији био у проблему јер располаже ракетама чији је максимални домет знатно мањи – до 180 километара

_____________________________________________________________

       АМЕРИЧКА стелс-технологија која се користи за производњу авиона B-2 Spirit, F-22 Raptor и F-35 Lightning II, има озбиљну рањивост, оценио је војни стручњак Алексеј Леонков.

       Он је у ауторском тексту написаном за недељник „Звезда“ објаснио је да америчка мерења ефикасности и поузданости те технологије највероватније садрже преоптимистичне закључке.

       Навео је да зна за податке према којима је руски ловац Су-35 са радаром „Ирбис“ способан да открије америчког ловца пете генерације  F-22 Raptor.

       И то: на удаљености од 266 километара, а и да га у том тренутку атакује.

       Леонков посебно указује:

       „Амерички ловац би у таквој ситуацији био у проблему јер располаже ракетама чији је максимални домет знатно мањи – до 180 километара“.

       Леонков наводи да технологија стелс распршује зрачење авиона у смеру супротном од радарске антене, али да стелс-ефекат зависи и од фреквенција на којима делује непријатељска ПВО:

       „У основи је та америчка технологија дизајнирани против радара који користе Х-дијапазон (центиметарску фреквенција. Ако непријатељски радари користе Л-дијапазон (дециметарски таласи) или К-дијапазон (милиметарски таласи) -  амерички стелс-авиони могу бити у опасности. Радари са тим дијапазонима чине стелс-технологију бесмисленом!“

       У октобру је амерички специјализовани магазин The National Interest објавио чланак о „мистериозном ловцу“ ПАК ДП, који развијају руски инжењери.

       Напомenuo je да би то могао постати „технички савршени авион“.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари