Додик: Српски представници у Сарајеву не смеју подржати неуставни буџет БиХ
ВАЖНО ЈЕ ДА СРПСКИ ПОСЛАНИЦИ НЕ ПРИХВАТЕ НИ ПОВЕЋАЊЕ ИЗДАТАКА ЗА ОДБРАНУ
* Не желим да дајем оцене, али мислим да тај буџет неће проћи. Ако прође у Представничком дому, неће у Дому народа јер СНСД тамо има три делегата, а СНСД као највећа и најорганизованија странка у Републици Српској носи историјску одговорност за политичке процесе
_________________________________________________________________________
ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске Милорад Додик рекао је да је буџет БиХ о којем би сутра требало да расправља Представнички дом Парламентарне скупштине БиХ предложен мимо Устава и закона.
Позвао је српске посланике да не подрже тај документ.
- Тај буџет крши неколико чланова Устава. Институције културе не припадају нивоу БиХ. Они то желе да наметну - рекао је Додик.
Навео је да је важно да српски посланици не прихвате повећање средстава за одбрану.
- То би ишло све на терет прихода Републике Српске и мислим да српски посланици, без обзира којој политичкој партији припадају, треба то да одбију - рекао је Додик.
Председник Српске је указао да у овом случају није важно српско јединство, већ рационалност.
- Не желим да дајем оцене, али мислим да тај буџет неће проћи. Ако прође у Представничком дому, неће у Дому народа јер СНСД тамо има три делегата - закључио је Додик.
СНСД као највећа и најорганизованија странка у Републици Српској носи историјску одговорност за политичке процесе. Одлуке које доносимо засноване су на одбрани уставне позиције Републике Српске и за такву политику имамо подршку народа, рекао је Додик.
https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=612765