New York Times: Америчка опседнутост Путином и „руком Москве“ опасна је по САД

„СВЕ ЈЕ КАО У ОНОЈ ШАЛИ: АКО ИМАТЕ ПАРАНОЈУ

- ТО НЕ ЗНАЧИ ДА ВАС НЕ ПРАТЕ

  • „Логично је - указује утицајни амерички дневни лист - што Путин жели да Трамп постане председник САД... Али, потребно је огромно претеривање да би се мислило да ће мешање Русије одредити исход америчких председничких избора или да ће Русије покушати да то оствари“
  • „У савременом безумном свету - главни задатак наредног председника САД биће - очување Америке при здравој памети. Превладавање наше параноје поводом Путина биће наш први корак на путу ослобађања од дестабилизујућег међународног утицаја Русије“

        СВЕ присутнија тенденција у САД да се у свему види „рука Москве“ опасна је за америчко друштво - упозорио је New York Times.

        Указао је и да су западни коментатори последњих недеља све склонији да за све окривљују Москву - од Брегзита, до набујале популарности Доналда Трампа.

        Амерички лист указује да слична антиамеричка расположења постоје и у Русији, али да је ширење „панике поводом Путина“ у САД - напросто поражавајуће.

        Исти лист у истом коментару наглашава: „Наравно, као што се говори у оној шали: ако имате параноју - то не значи да вас не прате. Логично је што Путин жели да Трамп постане председник САД... Али, потребно је огромно претеривање да би се мислило да ће мешање Русије одредити исход америчких председничких избора или да ће Русије покушати да то оствари“.

        New York Times посебно указује: проблем Запада је у овоме - куда нас може одвести властита параноја:

        „Западни политичари и коментатори са онеспокојавајућом спремношћу криве руску пропаганду, или манипулације руске државне безбедност, за проблеме наших (западних) демократија. Јер, проблем уопште није у руском утицају“.

        Лист истиче да опседнутост Русијом и Путином смета плодном разматрању озбиљних проблема које Запад има, а онемогућава успостављање односа са Москвом.

        Још подвлачи: Када западни политичари, експерти и медији за све оптужују председника Русије - тада он изгледа као свемогући, а сви остали се чине беспомоћним“.

        New York Times указује да проблематичном изгледа и изборна стратегија Демократске партије - „за све окриви Путина“. Јер, анкете показују да Американци не осећају да им нека посебна опасност долази из Русије. Односно: да их много више плаше -тероризам, миграције и незапосленост.

        Утицајни амерички лист тврди да „опседнутост Путином“ само потврђује тезу републиканаца да су америчке демократе изгубиле везу са својом партијском базом, односно - Американцима:

        „У савременом безумном свету - главни задатак наредног председника САД биће - очување Америке при здравој памети. Превладавање наше параноје поводом Путина биће наш први корак на путу ослобађања од дестабилизујућег међународног утицаја Русије“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари