Ђорђевићева Србија пала и на Аргентини

НАШИ НИСУ ДЕЛОВАЛИ КАО ТИМ – ПРАВИЛИ ИСТЕ ГРЕШКЕ КАО ПРОТИВ ШПАНИЈЕ

* Србија ће се борити за пласман од петог до осмог места, док ће се Аргентина за финале шампионата света борити с победником меча САД Француска. Може изборити одлазак на Олимпијаду

____________________________________________________________

КОШАРКАШКА репрезентација Србије није успела да се пласира у полуфинале Светског првенства у Кини, пошто је данас у четврфиналу изгубила од Аргентине са 87:97 (23:25, 26:29, 18:14, 20:29).

Србија ће се тако борити за пласман од петог до осмог места, док ће се Аргентина за финале шампионата света борити с победником меча САД Француска.

Аргентину је до победе водио Луис Скола са 20 поена, Факундо Кампацо је додао два поена мање, а Патрисио Гарино 15.

У редовима Србије најбољи је био Богдан Богдановић са 21 поеном, Немања Бјелица је постигао 18, а Никола Јокић 16 поена.

Аргентина је много боље почела меч, шутирала је без грешке и врло брзо је стигла до осам поена предности 4:12.

Србија је успела да се врати захваљујући пре свега слободним бацањима и добром скоку, па је три и по минута пре краја прве деонице изједначила (16:16), да би потом и повела.

Лучић је сјајном блокадом зауставио напад Аргентине, а Гудурић је у контранападу донео Србији прво вођство 23:21.

Аргентинци су на први одмор отишли са два поена предности, али су на почетку друге деонице направили серију 9:0 и поново се одлепили на 28:36.

Симоновић је у 16. минуту меча погодио тек прву тројку за Србију (34:39), након тога погодили су Јовић и Богдановић, али је Аргентина на све то имала одговор тројком. Аргентинци су у првом полувремену за тројке шутирали 9/16 и на велики одмор су отишли са плус пет 49:54.

Аргентина је у трећој четвртини одржавла предност од пет до седам поена све до три минута пре краја када је Бјелица на истеку напада погодио тројку, а потом и једно слободно бацање (65:66). Изабраници Александра Ђорђевића су након тога пропустили три прилике и да поведу.

У последњу четвртину ушло се резултатом 67:68 за Аргентину, а Гудурић је одмах на почетку тројком донео предност Србији 70:68.

Међутим, промашај Јокића, фаул у нападу Јовића и три везане тројке на другој страни донеле су Аргентини ново вођство 72:76. Србија је наставила да ређа промашаје, Аргентина је погодила све што је шутнула ка кошу и три минута пре краја меча стигла и до највеће предности од 11 поена 76:87.

Тројка Богдановића минут и 20 секунди пре краја (85:91) донела је малу наду Србију, али четири брза поена Аргентине ставила су тачку на овај меч.