Кошаркаши Звезде једва победили Монако

ЦРВЕНО-БЕЛИ ИМАЛИ МУКЕ И СЛОБОДНИМ БАЦАЊИМА, У ТРЕЋОЈ ЧЕТВРДИНИ УБАЦИЛИ САМО 8 ПОЕНА

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су вечерас као гости Монако са 66:63 (17:6, 12:18, 8:20, 29:19), у утакмици другог кола Групе А у Еврокупу.

Екипе на почетку утакмице нису биле ефикасне, Монако је повео са 4:0, а Звезда је постигла кош тек у петом минуту када је Мухамед Фаје постигао "тројку". Београдски тим је после тога направио серију, па је прву деоницу завршио вођством од 17:6.

Монако је у другој четвртини предвођен пре свих Елмедином Кикановићем заиграо боље, изједначио је на 24:24, али су гости ипак са пет поена предности (29:24) отишли на одмор.

У другом полувремену, при резултату 31:28 за Звезду утакмица је прекинута пошто се покварио семафор и уређај за статистику.

Када је утакмица настављена Монако је направио велику серију 18:0 и повео са 42:31. Звезда је тек после више од шест минута постигла кош, када је "тројку" убацио Џо Регланд. Црвено-бели су промашивали слободна бацања, а четвртину су завршили заостатком од седам поена.

Последња деоница почела је "тројкама" Стратоса Перпероглуа и Кикановића са друге стране. Грчки кошаркаш је затим поново био прецизан за три поена, а после поена Регланда Звезда је пришла на 47:48.

Звезда је преко Филипа Човића изједначила на 53:53, а повела је поенима Билија Берона за 56:55. Екипе су се после тога смењивале у вођству, да би Регланд "тројком" за 64:61 "преломио" утакмицу.

Звезда сада има обе победе, а Монако има победу и пораз.

У наредном, трећем колу, Звезда ће 16. октобра у Београду играти против Андоре, а Монако ће у Немачкој играти против Улма.