Партизан у Београду изгубио од Монака

ЦРНО-БЕЛИ ГУБИЛИ И СА 20 РАЗЛИКЕ, НА КРАЈУ БИЛО 68:72 (13:21, 13:19, 12:14, 30:18)

Дворана: „Александар Николић”. Гледалаца: 6.500. Судије: Борис Рижик, Роберт Виклицки и Амит Балак.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 12, Пејџ 8, Си 6, Маринковић, Гегић, Величковић, Загорац 7, Ренфро, С. Јанковић 5, Лендејл 12, Гагић, Николић 16.

МОНАКО: Л. Џонс, Бари, Нидам 10, Лакомб 12, Гладир 6, Кикановић 9, Лубаки, Џ. Џонс 16, Робинсон 8, Бакнер 11, Џозеф.

КОШАРКАШИ Партизана изгубили су вечерас у Београду од Монака са 68:72 (13:21, 13:19, 12:14, 30:18) у трећем колу Групе Е Еврокупа.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Алексеј Николић са 16 поена, док је Џок Лендејл постигао 14.

Монако је до победе предводио Џарод Џонс са 16 поена, док је Пол Лакомб додао 12.

Гости су од старта утакмице наметнуо свој ритам игре и констатно је био у вођству, док црно-белима, с друге стране, апсолутно ништа није полазило за руком. Партизан се мучио у нападу, тешко је стизао до поена, а једини расположени био је Никола Јанковић. Гостујући тим је средином друге деонице стигао и до двоцифрене предности (17:27), а на велики одмор је отишао са плус 14 (26:40) захваљујући тројци Џонса уз звук сирене.

Ништа се није променило ни на почетку треће деонице. Ређали су се промашаји и грешке Партизана, па је француски тим три и по минута пре краја дошао и до 20 поена предности 30:50.

И поред великог заостатка, Партизан се борио до краја и у последњој четвртини је успео да учини меч неизвеснијим. Ношени великом подршком са трибина, агресивнијом одбраном и бољим шутем за три поена црно-бели су пришли на пет поена заостатка (64:69), али је Нидам тројком минут пре краја практично ставио тачку на утакмицу.

Монако је први на табели Групе Е Еврокупа са две победе и поразом, док Партизан има тријумф и два пораза.