Пораз кошаркаша Србије на Криту

СЕЛЕКЦИЈА ГРЧКЕ БИЛА БОЉА И ЗАСЛУЖЕНО ПОБЕДИЛА СА 63:70 (18:16, 14:19, 15:16, 16:19)

КОШАРКАШИ Србије изгубили су вечерас у Ираклиону, на Криту, од селекције Грчке са 63:70 (18:16, 14:19, 15:16, 16:19), у првом колу Групе Л квалификација за Светско првенство 2019.

Србија је тренутно трећа на табели са четири победе и три пораза, док је Грчка, баш као и Немачка, задржала максимални учинак.

Најефикаснији у редовима Србије био је Богдан Богдановић са 19 поена, док је Стефан Јовић додао 11, а Немања Бјелица девет. Грке је до нове победе водили Јоргос Принтезис и Ник Калатес са по 15 поена, док је Костас Слукас убацио 11.

У првом полувремену ниједна екипа није успела да стекне већу предност од три поена, да би Грчка на почетку треће четвртине прва стигла до двоцифрене предности. Поенима Бурусиса и Папаниколауа, Грчка је после три минута игре у другом полувремену стигла до 42:32, а тројком Калатеса и до максималних плус 12 (48:36).

Изабраници Александра Ђорђевића су у финишу тог дела игре, поенима Недовића и Богдановића, пришли на само два поена заостатка 48:47.

Србија је у последњу деоницу ушла са минус четири, али је после неколико грешака Грка и тројки Богдановића и Мицића изједначила на 57:57.

После неколико добрих минута српских кошаркаша уследили су "празни" минути током којих је Грчка направила серију 6:0 и повела са 63:57.

Актуелни вицешампиони света до краја меча нису успели да угрозе предност Грчке па су уписали трећи пораз.

Србија у наредном колу квалификација дочекује последњепласирану Естонију. Тај меч је на програму у недељу од 20.15 у дворани "Александар Николић".