Звезда у мајсторици разбила Партизан

ЦРВЕНО-БЕЛИ ДОБИЛИ ТРЕЋУ УТАКМИЦУ ЗА ФИНАЛЕ АБА ЛИГЕ СА 84:63 (21:13, 23:13, 20:13, 20:22)

Дворана: „Александар Николић”. Гледалаца: 6.858. Судије: Сретен Радовић, Сашо Петек и Марио Мајкић. Резултат у серији: 2:1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 10, Перпероглу 18, Давидовац 4, Ненадић 1, Лазић, Фаје 6, Берон 8, Добрић 10, Симанић 8, Риверс 6, Цирбес 4, Оџо 9.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 10, Пејџ 11, Си, Маринковић 12, Јарамаз 6, Величковић 8, Загорац 8, Ренфро, С. Јанковић 3, Лендејл, Гагић 3, Николић 2.

КОШАРКАШИ Црвене звезде пласирали су се у финале АБА лиге, пошто су вечерас декласирали Партизан са 84:63 у одлучујућој, трећој утакмици полуфиналне серије.

Звезду је предводио Стратос Перпероглу са 18 поена, док су Филип Човић и и Огњен Добрић постигли по 10. Најефикаснији у екипи Партизана са 12 био је Вања Маринковић.

Одлучујућа утакмица у пуној дворани "Александар Николић" где је Звезда играла као домаћин почела је тројком Новице Величковића, али је Звезда узвратила серијом 15:0.

Екипа Милана Томића ношена навијањем била је изузетно расположена у одбрани. Контролом рекета и чврстом одбраном играчи Звезде нису дозволили Партизану да се у било ком тренутку примакне на једноцифрен заостатак.

С друге стране, Филип Човић и Кејси Риверс одлично су разигравали саиграче, а најзапаженији био је Стратос Перпелоглу који је првих 20 минута завршио са 13 поена и то без промашаја из игре. Звезда је у једном тренутку имала и 20 поена предности (41:21), али је Партизан до полувремена делимично успео да смањи заостатак на 28:44.

Црвено-бели наставили су у истом ритму и у другом делу, иако је Партизан у два наврата претио да смањи на једноцифрени заостатак. Центарске линије Звезде, пре свега Цирбес и Оџо, били су најзаслужнији што је предност после 30 минута игре износила 23 поена и то након тројке Перпероглуа.

Звезда је утакмицу лако привела крају и убедљивим тријумфом дошла до пласмана у финале регионалног такмичења.