Дробњицки: Трамп ради на помирењу Русије и Украјине, а требало би да мири Запад са Русијом
- 13:24 26.04.2025.
- 0 коментара
- Штампај
СВЕ ЋЕ ОВО ОВАКО ПОТРАЈАТИ ДО ЈЕСЕНИ, ТРАМПОВИ ПРОТИВНИЦИ ЖЕЛЕ ДА СЕ ОН СА УКРАЈИНОМ „ЗАКОПА“
* Трамп има две опције. Или да се заиста искључи из украјинског сукоба, или да окриви Русију за крах преговарачког процеса и да промени угао. И једно и друго није добро за њега. Једна опција је гора за трампизам, а друга за Трампа лично
* Да ће се Трамп наћи у таквој ситуацији било је очигледно од самог почетка. Уопште није било потребе да се меша у ово. Да ли он сада може некако да изађе и директно изјави да „амерички непријатељи вуку свет ка Трећем светском рату“ - не знам. Зато што је превише причао и обећавао
* Можемо ли рећи да ЦИА доживљава системску кризу ако се озбиљно бави НЛО питањима и потрагом за Ковчегом завета? У суштини, ЦИА никада није била моћна организација. Једини пут када се приближила томе било је то 1970-их, када је Никсон покушао да искористи ЦИА против својих политичких противника, што је довело до Никсонове оставке. И то је све
____________________________________________________________________
ДOНАЛД Трамп наступа са иницијативама за помирење Русије и Украјине, а требало би да ради на помирењу Запада и Русије.
На ово указује московски американолог Дмитриј Дробницки. Своју позицију, а почео је од питња шта ће Трамп рећи ако се његова обећања брзог примирја у Украјини опет не остваре, аргументује овако:
- Потпуно исто што и током ускршњег викенда, а потом је то поновио државни секретар Марко Рубио када је напустио Париз: ако успе, све је у реду, ако не, имамо друге приоритете на које треба да се фокусирамо. То је и меки покушај застрашивања. Али, то је веома слаба позиција. Све одавно иде ка Рубиовом ултиматуму. Сада је јасно да се сукоб неће завршити без обзира да ли САД остану у њему или се из њега повуку. Сукоб ће тињати, превише људи је заинтересовано за то.
- Процес неће бити брз, а примирје ће се периодично прекидати. Али, питање је у ком својству ће Украјина бити очувана? Као нацистичка терористичка држава која није задовољна условима у свету и коју подржавају све глобалистичке снаге? Украјина се неће смирити иако нема економију јер живи од рата.
- Трамп има две опције. Или да се заиста искључи из украјинског сукоба, или да окриви Русију за крах преговарачког процеса и да промени угао. И једно и друго није добро за њега. Једна опција је гора за трампизам, а друга за Трампа лично.
- Да ће се Трамп наћи у таквој ситуацији било је очигледно од самог почетка. Уопште није било потребе да се меша у ово. Да ли он сада може некако да изађе и директно изјави да „амерички непријатељи вуку свет ка Трећем светском рату“ - не знам. Зато што је превише причао и обећавао. Остајем опрезни песимиста.
- Мислим да ће све остати у овом облику до јесени. Питање је да ли Трамп може да изгради неку врсту контраигре.
Дмитриј Дробњицки
- То што Трампови противници нису почели да разбијају прозоре у Вашингтону већ другог дана након његове инаугурације, уопште не значи да су се сви помирили са његовом моћи. Ништа од тога. Обрнуто. Његови противници су схватили да он може да сам себе закопа на украјинском колосеку, а он се засад реално закопава.
Међутим, игра још није завршена. Мислим да ће се Трамп у блиској будућности придржавати линије понашања коју је Фиона Хил врло прецизно описала у свом недавном интервјуу Њујорк тајмсу: „Трамп ће сада, без обзира да ли постоји сукоб или не, потиснути Украјину у други план и развијати сарадњу са Русијом. Очигледно је да се на томе већ ради“.
– Можемо ли рећи да ЦИА доживљава системску кризу ако се озбиљно бави НЛО питањима и потрагом за Ковчегом завета? У суштини, ЦИА никада није била моћна организација. Једини пут када се приближила томе било је то 1970-их, када је Никсон покушао да искористи ЦИА против својих политичких противника, што је довело до Никсонове оставке. И то је све. Уосталом, америчке снаге безбедности никада нису биле дубока држава.
- У Русији је ЦИА ужасно надувана, а много је утицајнија америчка електронска шпијунажа (управља и сателитима САД). Погледајте америчку обавештајну заједницу, која се састоји од 15 компоненти. Чак и ако из ње буду избаченее ФБИ и ЦИА – Америка и даље има 13 озбиљних агенција. УСАИД је била много утицајнија структура.