Израел опет напао Газу
- 23:56 19.09.2011.
- 0 коментара
- Штампај
РАСТУ ТЕНЗИЈЕ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ
УОЧИ ПРОГЛАШЕЊА ПАЛЕСТИНСКЕ ДРЖАВЕ
Напредовање израелских трупа
ИЗРАЕЛСКЕ трупе су започеле нов напад на североисточни део Газе, јавила је иранска телевизија Прес ТВ у понедељак 19. септембра увеће, цитирајући очевице.
Палестинци се припремају да траже признавање државности, прво на Савету безбедности а затим на Генералној скупштини Уједињених нација на којој ће се гласати 20. септембра.
Нешто раније јављено је да су израелске снаге безбедности ухапсиле троје цивила у три одвојене операције у Џенину, ал-Халилу и Витлејему на Западној обали. Међу ухапшeнима је, према извештајима агенција, и један члан покрета Хамас. Очевици су изјавили да су неки од ухапшених Палестинаца ноћу изведени из кућа током рације.
Будућа Палестинска држава би требала да се састоји од Западне обале и Газе, а главни град би био источни Јерусалим. Палестинске власти верују да ће преко 130 земља признати палестинску државу и то у њеним границама од пре 1967. године.