ПУТИН: Војна индустрија Русије учврстиће позиције упркос санкцијама

ОД ЈАНУАРА ДО ОКТОБРА ВЕЋ ЈЕ ИЗВЕЗЛА ОРУЖЈА И ВОЈНЕ ТЕХНИКЕ

ЗА 9,8 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА

  • Кључни партнери Русије у области војно-техничке сарадње су Индија (42 одсто руског војног извоза), Кина (око 10 одсто), Азербејџан (7%), Венецуела и Алжир (по 5 одсто)

        РУСИЈА може не само да се избори са последицама санкција у сфери војнотехничке сарадње (ВТС), већ и да учврсти своје позиције, изјавио је председник РФ Владимир Путин.

         „Русија располаже свим могућностима да се избори са тим изазовима (последицама санкција), али и да учврсти своје позиције“ - изјавио је Путин на седници комисије за ВТС.

        Он је напоменуо да су у том циљу направљени озбиљни програми замене увозних компоненти у  војној индустрији, да се успостављају алтернативне везе у производној и технолошкој кооперацији.

         „Радује ме што је то (планови) по питању рокова сасвим прихватљиво, ни финансијски трошкови нису толико велики како се чинило у почетку. Све има апсолутно прихватљиве параметре и изводљивво је“ - додао је руски председник.

        Према подацима за октобар ове године, Русија је извезла оружја и војне технике за 9,8 милијарди долара. На крају 2013. године Русија је продала оружја и војне технике у иностранству за 15,7 милијарди долара.

        Кључни партнери Русије у области војно-техничке сарадње су Индија (42 одсто руског војног извоза), Кина (око 10 одсто), Азербејџан (7%), Венецуела и Алжир (по 5 одсто).

         „Русија је способна да испоручује најмодерније серијске моделе система који су испитани у борбеним условима, који су према критеријуму „цена-квалитет-ефикасност“ бољи од западних конкурената. Штавише, спремни смо не само да продајемо оружје, већ и да се бавимо његовом заједничком производњом, поправком, модернизацијом и одржавањем“ - истакао је председник Русије.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари