На 1:0 „Ђукићу, одлази!“

ЦРНО-БЕЛИ 40 МИНУТА ИМАЛИ ИГРАЧА ВИШЕ, АЛИ ЈЕДВА ПОБЕДИЛИ ЛИТВАНСКИ ТРАКАЈ

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су данас Тракај у Београду са 1:0, у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу Европа.

Јустинас Јанусевискис је у 57. минуту постигао аутогол, а Тракај је од 53. имао играча мање, због другог жутог картона који је добио Модестас Воробјовас.

Реванш је за седам дана у Литванији.

Партизан је прву прилику имао у уводним минутима утакмице, када је Ђорђе Ивановић шутирао, а несигурну интервенцију голмана Тракаја домаћи играчи нису искористили. У наставку првог дела игре црно-бели су имали благу иницијативу, али нису успевали да озбиљније угрозе гол гостију.

С друге стране, најбољу прилику фудбалери Тракаја имали су у 20. минуту. После полуконтре, шут је упутио Донатас Казлаускас са око 20 метара, али је лопта отишла поред гола.

До краја првог полувремена ниједна екипа није створила озбиљнију прилику, па црно-бели нису успели да искористе већи посед лопте.

Незадовољне приказаном игром, све три навијачке фракције Партизана исказале су своје незадовољство повицима "Ђукићу одлази" и "Управа напоље".

После неколико минута игре у наставку меча, гости су остали с играчем мање. Због прекршаја над Ивановићем искључен је Модестас Воробјовас у 53. минуту, којем је то био други жути картон.

Само четири минута касније црно-бели успели су да искористе играча више. Данило Пантић извео је корнер с десне стране, а лопту у сопствену мрежу сместио је Јустинас Јанушевскис који се нашао у дуелу са Светозаром Марковићем.

Навијачи Партизана су гол прославили новим повицима "Ђукићу одлази".

У наставку меча фудбалери Партизана наставили су са иницијативом, шутирали су Рикардо Гомеш и Саша Здјелар, али се резултат није мењао. Најбољу прилику да дуплира вођство у 85. минуту пропустио је управо Гомеш, који је после центаршута Марка Јанковића лопту са три метра проследио мало поред гола.