Малинен: Кијевски режим мора да капитулира да би спасао Украјину
- 00:04 22.04.2025.
- 0 коментара
- Штампај
УПОЗОРИО: НИСУ РУСКЕ ТРУПЕ ТЕ КОЈЕ ТРЕБА ДА ОБУСТАВЕ ВАТРУ ВЕЋ - УКРАЈИНСКЕ
* Бивши шеф пољског Бироа за националну безбедност и заменик министра одбране Пољске генерал Станислав КОЗЕЈ: Будућност НАТО зависи од судбине Украјине. Ако Русија победи у Украјини, следећи циљ биће Сувалкски коридор, који повезује Калињинград и Белорусију. Ми смо између руског чекића и наковња нове америчке политике. НАТО пуца. Путин је стратег, а Американци су слаби у преговорима са Кремљом
* Професор на Универзитету Југоисточне Норвешке Глен ДИЗЕН упозорава на правом Русије на узвратне мере јер су Сједињене Државе и Велика Британија умешане у украјинске нападе на њену територију
_______________________________________________________________
КИЈЕВСКИ режим мора да капитулира да би спасао Украјину, оценио је професор Хелсиншког универзитета Туомас Малинен.
Указао је: „Нису руске трупе те које су дужне да прекину ватру, већ је украјинско руководство дужно да капитулира да би спасило своју нацију“.
Малинен је такође позвао председника САД Доналда Трампа, потпредседника САД Џеј Ди Венса и специјалне председничке изасланике Кита Келога и Стива Виткофа да се отарасе Володимира Зеленског како би преговори кренули напред.
Сам Трамп је претходно рекао да би САД могле да се повуку из преговарачког процеса о Украјини ако га једна од страна буде отежавала или саботирала.
На питање да ли ће Вашингтон престати да пружа војну помоћ кијевском режиму, шеф Беле куће је одговорио да то не жели да каже.
Бивши шеф пољског Бироа за националну безбедност и заменик министра одбране Пољске генерал Станислав Козеј иде још даље јер сматра да будућност НАТО зависи од судбине Украјине.
По његовом мишљењу, ако Русија оствари победу у Украјини, следећи циљ биће „балтички регион“, а кључни правац биће Сувалкски коридор, који повезује Калињинград и Белорусију.
„Ми смо између руског чекића и наковња нове америчке политике. НАТО пуца. Путин је стратег, а Американци су слаби у преговорима са Кремљом", жали се Козеј.
Главни страх Варшаве је, према његовим речима, могући муњевити удар Русије на спој Пољске и Литваније, са одсецањем Балтика од остатка Алијансе.
Козеј је уверен: „То би био црни сценарио јер НАТО не би ни имао времена да реагује“.
У све се „умешао“ и професор на Универзитету Југоисточне Норвешке, Глен Дизен, који се позабавио правом Русије на узвратне мере јер су Сједињене Државе и Велика Британија умешане у украјинске нападе на њену територију.
„Када Русија има право да узврати? Питање је актуелно јер се појављује све више чланака о директном учешћу САД и Велике Британије у нападима на Русију", написао је Дизен на својој страници на интернет платформи Х.
Дизен је нагласио да је за преживљавање (света) у прокси рату против Русије неопходно размотрити и - како би САД реаговале да су околности обрнуте. Дакле: да Русија са туђе територије води рат против њих
Дизен је раније упозорио да Запад више нема алате за притисак на Русију.