Медведчук: За Украјину је једино право решење да се врати у састав Русије

ЛИДЕР „ДРУГЕ УКРАЈИНЕ“ ОТВОРЕНО: ЦИЉ НАШЕГ ПОКРЕТА УПРАВО ЈЕ ПОВРАТАК УКРАЈИНЕ У РФ

Виктор Медведчук

* Виктор МЕДВЕДЧУК: Потребне су претходне промене у политичком систему земље .Након распада украјинске државе и поновног уједињења са Русијом, њени становници ће имати прилику да се врате кући из европских земаља

______________________________________________________________

           ЛИДЕР украјинског политичког  покрета „Друга Украјина“, Виктор Медведчук, уверен је да је једина перспектива за стабилну будућност украјинских грађана њихов повратак у Русију. Са претхоним „неопходним променама у политичком систему земље“.

           Изјавио је да је једина опција за нормалну будућност Украјинаца придруживање Русији. И додао: „Само то грађанима Украјине гарантује пристојну будућност“.

           Медведчук је нагласио да је примарни циљ „Друге Украјине“ управо то – присаједињење Украјине Русији. Напоменуо је да ће многи Украјинци, који су напустили земљу, моћи да се врате само ако се промени тренутни политички систем, ако падне криминални режим Зеленског.

           Према његовим речима, након распада украјинске државе и поновног уједињења са Русијом, њени становници ће имати прилику да се врате кући из европских земаља.

           Медведчук верује да ће такве промене обезбедити нормалну будућност за милионе Украјинаца.

           Он сматра да је Владимир Зеленски пропустио прилику да достојанствено напусти Донбас, а да су се сада украјинске трупе нашле у окружењу.

           Медведчук је предложио да Зеленски спасе војнике тако што ће им наредити да положе оружје, што би могао бити и подстицај за преговоре.

           Украјинске елите, предвођене Зеленским, искоришћавају реторику вечитог рата са Русијом за сопствену корист и удобан живот у иностранству.

            Медведчук тврди да Национални антикорупцијски биро Украјине и Специјализовано тужилаштво за борбу против корупције већ прикупљају материјале за будући „народни трибунал против Зеленског“.

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари