ЂИЛАС: О мосту преко Аде све пише у документима БГ-скупштине

ГРАДОНАЧЕЛНИК БЕОГРАДА БРАНИ

ВАСПИТАЧИЦЕ, ПЕНЗИОНЕРЕ И ПОЛИЦАЈЦЕ ОД ДРИ

  • Ђилас је рекао да се у извештају ДРИ као примедба наводи и то што је из буџета града издвојено милијарду динара за помоћ пензионерима која се даје свака три месеца најстаријим суграђанима који примају пензије мање од 16.000 динара
  • Рекао је да ће град наставити да даје 4000 динара пензионерима свака три месеца зато што их добијају они који примају мању пензију од 16.000 динара, јер у Београду са тим парама не може да се преживи
  • На питање новинара када ће да одговори напредњацима колико кошта Мост преко Аде, Ђилас је рекао да то „у свим документима Скупштине града, ко хоће да чита може да прочита

        БЕОГРАД, (ФоНет) - Градоначелник Београда Драган Ђилас изјавио је да су надлежни у граду захвални на препорукама и сугестијама које су изнете у Извештају Државне ревизорске институције (ДРИ) које ће помоћи да њихов рад у граду буде још ефикаснији, али да сматрају да је тај Извештај „једностран у многим стварима“.

        „Задовољни смо што је ревизор међу градовима које је одлучио да контролише изабрао баш Београд и захвални смо на препорукама и сугестијама у многим деловима које ће помоћи да наш рад у граду буде још ефикаснији и још бољи и још више у корист грађана Београда“, рекао је Ђилас на конференцији за новинаре.

        Он је, међутим, рекао да је њихова основна примедба на Извештај ДРИ то што „је једностран у многим стварима“.

        „Постоји пуно ствари које су регулисане са више закона, уредби и правила и потребно је сажети све то у једно да би     се схватило“, рекао је Ђилас.

        Он је рекао да се у Извештају ДРИ о ревизији финансијских извештаја завршног рачуна буџета града Београда за 2010. годину граду замера што је за плате васпитачица у предшколским установама у тој години издвојено две милијарде деветсто шездесет милиона динара више него што закон прописује.

        Ђилас је објаснио да то значи да ревизор сматра да би плате васпитачица требало да буду 20.000, а не 35.000 или 38.000 динара као што су сада.

        „Свако добронамеран мора да се запита да ли заиста можемо дати некоме да чува децу и брине о њима скоро десет сати дневно и да га за то платимо 20.000 динара. Мислим да не можемо“, рекао је Ђилас и додао да је зато град одлучио да плате буду веће, као и да је све урађено у складу са законом.

        Он је рекао и да неће прихватити препоруку ревизора да се васпитачицама смање плате.

        Ђилас је рекао и да су се примедбе ревизора односиле, између осталог, и на то што град купује угаљи и мазут за све школе и обданишта, јер у ДРИ сматрају да би из буџета града требало да им се дају средства па да сами набављају ове енергенте, што би, како је градоначелник навео било скупље.

        Он је рекао да им је замерено што у буџету нису планирали пет милиона динара за помоћ Јапану за ублажавање последица земљотреса и питао како могу да планирају да ће бити земљотрес.

        Према његовим речима, у Извештају се наводи и да су надлежни у граду погрешили што нису дали донацију Железницама Србије за Беовоз па да они сами завршавају тај пројекат.

        Он је рекао да се „у Извештају налазе ствари око којих неће одступити“ и као пример навео помоћ пензионерима.

        Ђилас је рекао да се у Извештају као примедба наводи и то што је из буџета града издвојено милијарду динара за помоћ пензионерима која се даје свака три месеца најстаријим суграђанима који примају пензије мање од 16.000 динара.

        Он је рекао да ће град наставити да даје 4000 динара пензионерима свака три месеца зато што их добијају они који примају мању пензију од 16.000 динара, јер у Београду са тим парама не може да се преживи.

        „Нећу да прихватим да град Београд нема право да да једном полицајцу сваког месеца награду за полицајца месеца у висини једне плате и да је то супротно нашим надлежностима и овлашћењима, јер то сматрам бесмисленим“, рекао је Ђилас.

        Он је рекао да надлежни желе да воде град тако да он буде ефикасан, да се паре штеде, да се зна где се троши сваки динар, као и да ће прихватити све препоруке, од којих је велика већина техничке природе, а односе се, на пример на књижење.

        „Трудићемо се да ускладимо све што може да се усклади и трудићемо се да наша нека неконвенционална решења постану саставни део нормалних решања пошто она штеде паре. Стајаћемо иза сваког нашег запосленог који је радио поштено и који је кроз свој рад направио помаке на боље, а санкционисаћемо сваког ко није тако радио“, рекао је Ђилас.

        На питање новинара када ће да одговори напредњацима колико кошта Мост преко Аде, Ђилас је рекао да то „у свим документима Скупштине града, ко хоће да чита може да прочита“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари