Светозар Маровић у „афери Кошљун” саслушан у специјалном тужилаштву у Подгорици

БИВШИ ПРЕДСЕДНИК СЦГ УШАО НА ГЛАВНИ УЛАЗ,

А ИЗАШАО - НА ЈЕДАН ОД СПОРЕНИХ

Светозар Маровић

  • Актери афере осумњчени да су продајом земљишта на Кошљуну, наводно, оштетили општински буџет Будве за готово 2.000.000 евра

        У ЗГРАДИ специјалног тужилаштва за организовани криминал у Подгорици завршено је саслушање потпредседника Демократске партије сцоијалиста (ДПС) Светозара Маровића. Он је у зграду ушао око 14 сати, на главни улаз, у пратњи телохранитеља, а изашао је на једном од споредних улаза, са својим обезбеђењем.

        Десетак минута касније, изашли су и адвокати, Владан Бојић, који заступа председника општине Будва Лазара Рађеновића и бившу директорицу Прве банке Јелицу Петричевић, као и адвокат Драгољуб Ђукановић који заступа саветника премијера Александра Тичића.

        Рађеновић, Тичић и Петричевић ухапшени су 14. марта након што је веће Вишег суда у Подгорици уважило жалбу специјалне тужитељке Ђурђине Ивановић да им се одреди притвор.

        Тичић и Рађеновић се сумњиче да су злоупотребили службени положај јер су као чланови Комисије за продају земљишта на Кошљуну, наводно, оштетили општински буџет за готово 2.000.000 евра.

        Тужилаштво је као разлоге за одређивање притвора навело могућност да осумњичени могу са слободе да утичу на сведоке, те да би могло доћи до узнемирења јавности јер је, како је објашњено, реч о особама високорангираним у власти.

        Рађеновића и Тичића специјална тужитељка за организовани криминал сумњичи за злоупотребу службеног положаја, док се Петричевић и Видо Рађеновић, којем није одређен притвор, сумњиче да су им помогли у томе.

        За тужитељку је спорна продаја 27.000 квадрата општинског земљишта, коју је на јавној лицитацији крајем 2007. године купила фирма Вида Рађеновића „СП Луна“ за око 1,4 милиона евра.

        У тендерској комисији тада су председник и члан били Тичић и Рађеновић, а тужитељка је јуче у саопштењу навела да су током даље продаје тог земљишта „градоначелник и власник фирме „СП Луна“ али и друга лица међу собом поделила више од 500.000 евра“.

        Специјални истражни тим дошао је до сумњи, које су спорне за Ивановић, да је управо Општина Будва те 2007. године дала гаранцију приватнику Виду Рађеновићу, када је аплицирао за милионски кредит код „Прве банке“.

        Тим парама он је исплатио куповину земље на Кошљуну, а касније је тај кредит у потпуности исплаћен и није дошло до активирања гаранција.

        Међутим, након два месеца, власник фирме за некретнине је продао спорну парцелу на брду изнад Будве за двоструко већу цену од оне коју је платио Општини Будва.

        Управо у тим каснијим трансакцијама тужитељка верује да је било „коруптивних елемената“...

        Сви осумњичени су током исказа у Тужилаштву негирали да су узели новац из заједничких послова, али и да су оштетили Општину Будва или Прву банку. Они су тврдили да у том послу из 2007. године нема ништа спорно, те да је сва тендерска документација око продаје земљишта била „кристално чиста“.

        Вијести
 
Категорије: 

Слични садржаји

Коментари