ПОПОВИЋ: Србија има мапу пута ка ЕУ, треба нам стратешки план сарадње са Русијом

СПОРАЗУМ О СТРАТЕШКОМ ПАРТНЕРСТВУ СА РУСИЈОМ

БИЋЕ СНАЖАН СИГНАЛ ИНВЕСТИТОРИМА

Ненад Поповић

  • Важно питање је да ли Србија има план за Русију. Данас у домаћој администрацији имамо стотине људи који се баве стратегијом уласка у ЕУ. У Аустрији постоји барем 500 људи који се баве пласманом њихових производа на руско тржиште. Србија нема стратешки план за развој те сарадње и зато треба хитно да га направи - указао је потпредседник ДСС Ненад Поповић

        ПОТПИСИВАЊЕМ споразума о стратешком партнерству са Русијом - Србија би, осим што би имала приступ највећем светском тржишту без царина, добила и велику политичку подршку - оценио је потпредседник ДСС Ненад Поповић у емисији РТС „Шта су нама Руси“.

       Русија је данас један од економских гиганата, тржиште са највећом експанзијом. Зато данас - нагласио је Поповић - потписати Споразум о стратешком партнерству са Русијом има много већи значај него га потписати са неком другом државом.

       - Споразум би био снажан сигнал и показатељ инвеститорима, администрацији и политичарима да је сарадња пожељна и у којим доменима је могућа. Од почетка године неколико српских министара је било у Москви, наша парламентарна делегација је тренутно у посети Думи, Међувладин српско-руски комитет за економску и научно-техничку сарадњу заседа често. То показује да се Србија све више окреће Русији, што је добро - подвукао је Поповић.

       Према његовим речима, Русија нам од 2000. године безрезерво помаже око питања Косова и Метохије и стално понавља да ће то наставити да чини, али да Руси не могу бити већи Срби од Срба.

       - Уместо да се преговори воде под окриљем УН где имамо осведочене пријатеље, претходна влада је избарала ЕУ као модератора у преговорима са привременим институцијама у Приштини. Сулудо је да од партнера који нас подржавају Србија бежи ка организацији чија је већина чланица признала Косово и Метохију. Зато је важно да се процес што пре врати под окриље УН. Процедуре су компликоване, али од тога не треба бежати - истакао је потпредседник ДСС и додао да као што Србија има мапу пута ка ЕУ, мора имати и план сарадње са Русијом.

       - Важно питање је да ли Србија има план за Русију. Данас у домаћој администрацији имамо стотине људи који се баве стратегијом уласка у ЕУ. У Аустрији постоји барем 500 људи који се баве пласманом њихових производа на руско тржиште. Србија нема стратешки план за развој те сарадње и зато треба хитно да га направи - закључио је Поповић.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари