Дарио Шарић: Моја највећа победа у каријери...

МАРИН РОЗИЋ: ГЕНЕРАЦИЈЕ ЋЕ ПРОЋИ ДОК ЦИБОНА ОВАКО НЕ ПОБЕДИ У БЕОГРАДУ, А НАМА СЕ ВЕЧЕРАС ПОСРЕЋИЛО

Дарио Шарић

Цибона је у београдској Комбанк арени славила резултатом 75:70 и пласирала се у финале завршног турнира Јадранске лиге, а истовремено обезбедила директно учешће у Евролиги следеће сезоне.

Најбољи кошаркаш Цибоне Дарио Шарић рекао је после тријумфа над Црвеном звездом да је то вероватно најзначајнија победа у његовој каријери.

- Ово је вероватно моја највећа победа у каријери. Одиграли смо фантастичну утакмицу, од почетка смо кренули фуриозно. На полувремену смо се договорили да чувамо вођство, чак смо и повећали предност у трећој четвртини, али смо на крају закували ситуацију - изјавио је Шарић после узбудљивог меча.

Он сматра да је Цибона заслужено дошла до великог славља.

- Надам се да ћемо још боље играти у финалу, где бих волео да се састанемо са Цедевитом - казао је Шарић.

Капитен загребачког тима Марин Розић нагласио је да је изборена „велика победа над великим ривалом”.

- Ово је дефинитивно велика победа. Генерације ће проћи док Цибона овако не победи у Београду, а нама се вечерас посрећило. Одиграли смо јако добро и искористили оно што нам је Звезда понудила. Они су одиграли слабије, а ми смо добром одбраном решили меч - рекао је Розић.