Убедљив пораз одбојкаша од селекције САД

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ ЈЕ ТАКО УПИСАЛА ЧЕТВРТИ ПОРАЗ У 10 УТАКМИЦА И ТРЕНУТНО ЈЕ ОСМА НА ТАБЕЛИ

Одбојкашка репрезентација Србије претрпела је пораз на старту четвртог викенда Лиге нација, пошто је у Хофман Естејтсу изгубила од САД, 25:22, 25:16, 25:14.

Србија је тако уписала четврти пораз у десет утакмица и тренутно је осма на табели, док је САД на четвртом месту са скором 8/2.

Изабраници Николе Грбића су озбиљан отпор домаћину пружили једино у првом сету. Водила се изједначена борба до завршнице, када су САД успеле да се одвоје и сет добију са 25:22.

Током преостала два сета Американци су недостижну предност створили после другог техничког тајм аута, па су у другом сету (16:12) Србији до краја препустили само четири поена (25:16), а у трећем сету два (16:12, 25:14).

Урош Ковачевић је био најбољи у редовима Србије са седам поена, шест је уписао Марко Ивовић, а Срећко Лисинац поен мање. САД је до победе водио Арон Расел са 14 поена, док је Метју Андерсон уписао 13.

Србија ће у дугом колу играти против Ирана од 21.00, а у последњем колу против Пољске у недељу од 19.00.