Ђоковић победио Кавчића

НАЈБОЉИ СВЕТСКИ ТЕНИСЕР ПЛАСИРАО СЕ

У 3. КОЛО ОТВОРЕНОГ ПРВЕНСТВА ФРАНЦУСКЕ

НАЈБОЉЕ рангирани тенисер на света Новак Ђоковић пласирао се у 3. коло Отвореног првенства Француске, пошто је данас са 3:0 у сетовима (6:0, 6:4, 6:4) победио Блажа Кавчића из Словеније.

Новаков наредни ривал на Ролан Гаросу биће победник дуела Николас Девилде (Француска) - Михаел Берер (Немачка).

Ђоковић је одлично почео меч против 99. играча на светској ранг листи и добио први сет после само 23 минута игре.

У другом сету Словенац је заиграо много агресивније и у трећем гему одузео противников сервис.

После 4:2 за Кавчића уследила је нова серија Ђоковића, који је преокренуо резултат и повео са 2:0.

Први брејк у трећем сету виђен је у 10 гему, када је Ђоковић искористио четврту меч лопту.

У треће коло се пласирао и Роџер Федерер којем је Румун Адријан Унгур узео сет.

Швајцарац је лагано добио прва два дела игре (6;3, 6:2), потом је пропустио меч лопту и вратио у игру Унгура (6:7), али у четвртом гему није било дилеме - трећи рекет света је славио са 6:3...