У Пиониру 4000 иако бојкот “делија” траје

Звезда убедљива на старту јадранске лиге против Хемофарма (104:89)

• Екипе су биле изједначене по броју скокова и систенција, а одлучио је много бољи шут за два поена Звездиних кошаркаша. Хемофарм је погађао сваки други шут, а црвено-бели два од три, па су тако заслужено остварили лаку и убедљиву победу на старту регионалне лиге

БЕОГРАД, (ФоНет) - У првом колу регионалне Јадранске лиге, кошаркаши Црвене звезде победили су у Београду екипу Хемофарма резултатом 104:89 (26:20, 34:20, 24:23, 20:26) и наговестили да би клуб настао спајањем са ФМП могао да има много значајнију улогу него претходних сезона.

Најватренији навијачи црвено-белих опет нису дошли у Пионир, јер и даље бојкотују регионалну лигу, али је изабранике Светислава Пешића гледало више од 4.000 љубитеља кошарке, који су могли да уживају у атрактивним потезима играча оба тима.

Црвена звезда и Хемофарм су у односу на претходне сезоне заменили улоге. Вршчани сада имају доста мањи буџет него раније, па су у првенство ушли са подмлађеном екипом, док су црвено-бели, захваљујући фузији са тимом из Железника, добили неопходну стабилност.

Нови однос снага био је видљив и на паркету и неизвесности није било ни у једном тренутку. Црвена звезда је од почетка водила, а Хемофарм је само у првој четвртини успевао да колико - толико држи резултатски прикључак.

Половином друге четвртине Београђани су стекли 14 поена предности, а пред крај полувремена већ је било 20 разлике.

Захваљујући таквом развоју ситуације, квалитет игре није био на завидном нивоу и одбране, поготово када је Хемофарм у питању, готово да нису ни постојале. Тренери тиме свакако нису могли да буду задовољни, али јесте публика, која је чсто имала прилику да поздрави добре акције и лепе кошеве.

Екипе су биле изједначене по броју скокова и систенција, а одлучио је много бољи шут за два поена Звездиних кошаркаша. Хемофарм је погађао сваки други шут, а црвено-бели два од три, па су тако заслужено остварили лаку и убедљиву победу на старту регионалне лиге.

Црвена звезда: Човић 9, Цветковић 1, Марковић 3, Илић 11,