Звезда матирала Вождовац за четири минута

ЦРВЕНО-БЕЛИ ПОБЕДИЛИ (2:0) ГОДОВИМА ЕБИСИЛИЈА И БЕНА И УБЕДЉИВО ВОДЕ

Стрелци: 1:0 – Ебисилио у 28, 2:0 – Бен у 32. минуту.

Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 8.123. Судија: Петар Пипер. Помоћници: Јован Грујић и Светлана Билић. Жути картон: Пуртић (Вождовац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић, Јованчић (од 59. Марин), Крстичић, Симић (од 59. Чаушић), Ебисилио, Бен, Павков (од 79. Боаћи).

ВОЖДОВАЦ: Илић, Ћирковић, Михајлов, Јовановић (од 64. Дуроњић), Ковачевић, Павловић (од 64. Зличић), Максимовић (од 76. ашовић), Пуртић, Луковић, Ступаревић, Милуновић.

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су вечерас на свом стадиону Вождовац са 2:0 у последњој утакмици 18. кола Супер лиге Србије.

Екипа Владана Милојевића је пред малобројном публиком на стадиону "Рајко Митић" питање победника решила у првом полувремену.

Водећи гол за црвено-беле постигао је Лоренцо Ебисилио у 29. минуту, док је само четири минута касније Ел Фарду Бен поставио коначан резултат.

Црвено-бели су пре водећег гола имали две добре прилике да дођу до предности, али је црвено-белима недостајало концентрације у завршницама.

Ситуација се ипак променила у 28. минуту када је Ебисилио искористио центаршут Марка Гобељића с десне стране и лопту главом сместио у гол Вождовца.

Убрзо потом, Ебисилио је послао дугу лопту ка Милану Павкову, а овај је главом спустио до Бена који је у ситуацији "један на један" матирао голмана Вождовца.

Вождовац је само пет минута касније имао прилику да смањи заостатак, али је Борјан одлично интервенисао у када му је Михајлов главом после центаршута Луковића припретио.

Други део меча играо се отворено на обе стране, Вождовац је покушавао да пробије одбрану црвено-белих, али у томе није успео, док је Звезда у самом финишу преко Гобељића могла да дође до трећег гола, међутим, када је имао прилику да шутира са око 15 метара, то није учино, па је на крају остало 2:0.

Звезда је прва на табели са 50 бодова, док је Вождовац 13. са 16.