Трамп у првом реду оних који су се опраштали од Грејема, Зеленски и Нетањаху – у петом
УЗ ЊЕГА БИЛИ ВЕНС, БЕСЕНТ, ВИТКОФ, ВАЈЛС И СИН ЕРИК – РУБИО БИО У ДРУГОМ РЕДУ

* Линдзи ГРЕЈЕМ био је иницијатор доношења закона о снакцијама против увозника руске нафте и гаса (царине од 100 одсто). А уочи саме смрти је говорио да он не може умрети пре него што буде донет тај закон
_______________________________________________________________
У ГЛАВНОЈ протестантској цркви Вашингтона амерички државни врх се опростио од сенатора-русофоба Линдзи Грејема који је изненада умро у 71. години живота. То ли у Кијеву, то ли одмах по повратку из посете главном граду Украјине.
У првом реду су седели Доналд Трамп, његов син Ерик са супругом, вице-председник САД Џејмс Дејвид Венс, министар финансија Скот Бесент, специјални изасланик за Украјину Стив Виткоф и шеф аппарата Беле куће Сјузи Вајлс.
Државни секретар Марко Рубио и други високи амерички званичници били су у другом реду.
„Председник“ Украјине Владимир Зеленски, шеф његове дипломатије Андриј Сибига, председник Финске Александер Стуб и израелски премијер Бењамин Нетањаху добили су места у – петом реду.
Грејем је био иницијатор доношења закона о снакцијама против увозника руске нафте и гаса (царине од 100 одсто).
А уочи саме смрти је говорио да он не може умрети пре него што буде донет тај закон.




















