ПЕНАЛ У 18 МИНУТУ СКРИВИО ФИЛИП СТОЈКОВИЋ НАД СВОЈИМ КЛУПСКИМ ДРУГОМ РОДИЋЕМ

* Селектор Црне Горе Љубиша Тумбаковић искључен је у другом полувремену због приговора

__________________________________________________________________________

ЦРНА ГОРА: Петковић, Марушић, Симић, Томашевић, Стојковић (од 46. Јанковић), Шћекић (од 72. Иванић), Н. Вукчевић, Јововић, Бећирај, Вешовић, Јоветић.

СРБИЈА: Дмитровић, Рукавина, Миленковић, Вељковић, Родић, Максимовић, Лукић (од 72. Јовичић), Тадић, Живковић, Гаћиновић (од 79. Милинковић-Савић), Митровић (од 90+3` Радоњић).

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије победила је Црну Гору у Подгорици са 2:0, у трећем колу Групе четири Лиге нација "Ц".

Стрелац је био Александар Митровић у 18. из пенала и 81. минуту. Он сада има четири постигнута поготка у Лиги нација.

Србија после три кола Групе четири Лиге Ц води на табели са седам бодова, два више од Румуније, три од Црне Горе, а седам од Литваније.

Утакмица у Подгорици прошла је без великих прилика, а Србија је рано повела из пенала који је скривио десни бек Црвене звезде Филип Стојковић после прекршаја над клупским саиграчем Миланом Родићем.

Митровић је пред крај потврдио победу голом после контранапада и лоше реакције одбране црногорског тима.

За репрезентацију Србије је дебитовао Бранко Јовичић, који је у 72. минуту заменио Сашу Лукића, једног од најслабијих појединаца на утакмици.

Селектор Црне Горе Љубиша Тумбаковић искључен је у другом полувремену због приговора.

Утакмица је играна пред пуним стадионом, а српских навијача је било неколико стотина. Није било инцидената.

Наредни ривал репрезентацији Србије биће Румунија, у недељу од 15.00 у Букурешту.