Тумбаковићева Србија слаба за Португал

КОНАЧАН РЕЗУЛТАТ БИО 4:2 – ГОЛОВЕ ЗА НАШУ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ ДАЛИ МИЛЕНКОВИЋ И МИТРОВИЋ

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије изгубила је од Португала са 4:2, у квалификацијама за Европско првенство.

Србија има четири бода из четири утакмице, један мање од Португала који има утакмицу мање и чак девет од водеће на табели Групе Б Украјине, која има меч више.

Голове за Србију у Београду су дали Никола Миленковић у 68. и Александар Митровић у 85. минуту.

Стрелци за Португал били су Вилијам Карваљо у 42, Гонсало Гедес у 58, Кристијано Роналдо у 80. и Бернардо Силва у 86. минуту.

Србија није имала изразите шансе пред 40 хиљада људ на стадиону "Рајко Митић".

Португал је повео после лоше интервенције голмана Марка Дмитровића, а други гол је дао након одличног потеза Гедеса, који је преварио Николу Максимовића.

Српски тим је успео да смањи голом Миленковића после центаршута Душана Тадића из корнера, али је Роналдо 10 минута пре краја поново донео Португалу два гола предности.

Митровић је пет минута касније смањио на 3:2 одличним ударцем из казненог простора, а коначан резултат поставио је Силва после контранапада.

Репрезентација Србије ће наредну квалификациону утакмицу играти у уторак против Луксембурга у гостима.