Аустријски канцелар: У Европи неће бити мира без Русије - бар почнимо да са њом преговарамо

КАРЛ НЕХАМЕР СТРАХУЈЕ ДА ЋЕ ЗАПАДНЕ ЗЕМЉЕ БИТИ ДИРЕКТНО УВУЧЕНЕ У СУКОБ

Карл Нехамер

* „Морамо да покушамо да пронађемо начине да зауставимо овај рат. Видимо да државе које имају велики утицај на Руску Федерацију не деле западну линију. Бразил је једна од њих, такође Индија, Кина и Јужна Африка. Запад треба да ради са тим земљама на проналажењу дипломатског решења за сукоб. Украјинци треба да виде да их ми на Западу подржавамо, али и да размишљају о томе како се патња може завршити“

_______________________________________________________

          ШЕФ аустријске владе Карл Нехамер упозорио је да украјински сукоб „има потенцијал да постане већи и неконтролисан“.

          Нагласио је да страхује да би западне земље могле бити увучене у тај сукоб:

          „Што овај рат дуже траје, већи је ризик да се то догоди. Прво смо говорили да ћемо Украјинце подржавати муницијом и одбрамбеним оружјем. Било је много табуа који су одједном престали да буду табуи. Већ шаљемо тенкове, а сада су на реду и ловци“.

          Нехамер је у интервјуу немачком листу Die Zeit је рекао да је уверен да „у Европи неће бити мира без Русије“.

          „Морамо зато да покушамо да пронађемо начине да зауставимо овај рат. Видимо да државе које имају велики утицај на Руску Федерацију не деле западну линију. Бразил је једна од њих, такође Индија, Кина и Јужна Африка. Запад треба да ради са тим земљама на проналажењу дипломатског решења за сукоб“.

          Додао је: „Важна је украјинска позиција у преговорима - она ​​такође мора да пристане на њих. То ће функционисати само са Украјином - ако га подржи украјинско становништво. Украјина неће моћи да избегне пристанак на даље уступке територије. Али, најважније је да уопште почнемо. Украјинци треба да виде да их ми на Западу подржавамо, али и да размишљају о томе како се патња може завршити“.

           Нехамер сматра да је Турска сада можда најпогоднија за улогу посредника у преговорима.

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари