Водећи трио не губи корак

Сигурнe победе Партизана, Звезде и Радничког

• Партизан је на свом терену лако савладао екипу Борца резултатом 5:1, а голове за црно-беле су постигли Томић у 17. и 77, Марковић у 33, Вукић у 64. и Младеновић (аутогол) у 85. минуту, док је једни погодак за Чачане постигао је Радивојевић у 41. минуту
  • Црвена звезда је на гостовању у Јагодини победила 3:1, захваљујући доброј игри у другом полувремену. Домаћини су повели голом Мудринског у 20. минуту, а црвено-бели су преокренули резултат погоцима Калуђеровића у 24, Микића у 61. и Евандра из пенала у 78. минуту
  • Истим резултатом Раднички је на Карабурми победио екипу ОФК Београда. Голове за Крагујевчане постигли су Милошевић у 66. и Спалевић у 78. и 90. минуту, а погодак за домаћине дао је Такач у 85. минуту

БЕОГРАД, (ФоНет) - У 12. колу фудбалског шампионата Србије сви фаворити су забележили сигурне победе, па је стање у врху табеле остало непромењено - Партизан је први са 33 бода, четири више од другопласиране Црвене звезде, а девет више од Радничког, који је трећи.

Партизан је на свом терену лако савладао екипу Борца резултатом 5:1 (2:1) и остварио 11. тријумф у шампионату.

Голове за црно-беле постигли су Томић у 17. и 77, Марковић у 33, Вукић у 64. и Младеновић (аутогол) у 85. минуту, а једни погодак за Чачане постигао је Радивојевић у 41. минуту

Црвена звезда је на гостовању у Јагодини победила 3:1, захваљујући доброј игри у другом полувремену. Домаћини су повели голом Мудринског у 20. минуту, а црвено-бели су преокренули резултат погоцима Калуђеровића у 24, Микића у 61. и Евандра из пенала у 78. минуту.

Истим резултатом Раднички је на Карабурми победио екипу ОФК Београда. Голове за Крагујевчане постигли су Милошевић у 66. и Спалевић у 78. и 90. минуту, а погодак за домаћине дао је Такач у 85. минуту.

Спартак је у Суботици голом Симовића у 27. минуту савладао екипу Јавора са 1:0, а Војводина је у Новом Саду победила Смедерево са 2:0. Стрелци су били Илић у 11. и Стевановић у 88. минуту.

Ужичка Слобода је на свом терену победила екипу Металца резултатом 4:1. Гости су повели голом Својића у 24. минуту, а поготке за домаћине дали су Ковачевић из пенала у 34, Тијаго у 43. и 59. и Касалица у 69. минуту.

Још се састају Рад - БСК и Хајдук - Нови Пазар

Табела: Партизан 33, Црвена звезда 29, Раднички 24, Слобода 22, Војводина 21, Јагодина 18, Спартак 18, Хајдук 15, ОФК Београд 13, Рад 12, БСК 12, Јавор 11, Смедерево 10, Борац 7, Нови Пазар 7, Металац 4.