Американци потопљени за прво место

ВАТЕРПОЛИСТИ СРБИЈЕ У ЛОНДОНУ ОСТВАРИЛИ И ЧЕТВРТУ ПОБЕДУ - ПРОТИВ САД СА 11:6

• После ове победе Србија ће вероватно освојити прво место у Б групи и са те позиције ући у четвртфиналне борбе јер се у последњем 5. колу састаје са Румунијом

ПОБЕДОМ од 11:6 (4:1, 1:2, 3:1, 3:2) над Сједињеним Америчким Државама у четвртом колу олимпијског турнира у Лондону, ватерполисти Србије преузели су прво место у Б групи.

Србија је на Олимпијским играма у Лондону тако остварила четврту победу. Једино је играла нерешено против селекције Црне Горе.

Наши су веома добро почели меч и после прве четвртине имали предност од 4:1. Затим су дозволили противницима да постигну два гола и да смање предност, али су у трећој четвртини поново били убедљиви што им је донело мирну завршницу.

У победи Србије над САД стрелци су били: Вања Удовичић 3, Филип Филиповић 2, Стефан Митровић, Живко Гоцић, Андрија Прлаиновић, Слободан Никић, Душко Пијетловић и Милан Алексић са по једним голом.

У екипи САД Рајан Бејли је постигао два гола.

Била је то убедљива и рутинска победа над екипом, која је на Играма у Пекингу Србију у полуфиналу савладала са 4:2.

После ове победе Србија ће вероватно освојити прво место у Б групи и са те позиције ући у четвртфиналне борбе.

У последњем 5. колу Србија се састаје са Румунијом.

У осталим мечевима постигнути су следећи резултати - А група: Хрватска - Аустралија 11:6, Грчка - Шпанија 9:11, Италија - Казахстан 9:6.

Б група: Србија - САД 11:6, Мађарска - Велика Британија 17:6, Црна Гора - Румунија 12:8.