„Делфини“ у четвртфиналу чекају Аустралију

СРПСКИ ВАТЕРПОЛИСТИ НОВОМ ПОБЕДОМ

ЗАВРШИЛИ ТАКМИЧЕЊЕ У ОЛИМПИЈСКОЈ ГРУПИ Б

Андрија Прлаиновић

ВАТЕРПОЛО репрезентација Србије победила је Румунију с 12:4 (3:0, 3:1, 4:0, 2:3), у последњем колу Групе Б на Олимпијским играма у Лондону.

Србија је такмичење у Групи Б завршила на првом месту с четири победе и једним ремијем.

„Делфини“ ће у четвртфиналу у среду играти против Аустралије.

Утакмица против Румуније протекла је у доминацији српских ватерполиста који су прилично лако дошли до нове победе на Играма у Лоднону.

У српском тиму Слободан Никић и Стефан Митровић постигли су по три гола, Андрија Прлаиновић два, а Филип Филиповић, Вања Удовичић, Живко Гоцић и Душко Пијетловић по један.

Стрелци за Румунију били су Калман Кадар, Козмин Раду, Александру Матеи и Андреј Јозеп.

Србија је већ на почетку направила недостижну предност, а једини гол за Румуне у прве три четвртине постигао је Кадар средином другог периода.

„Делфини“ су последњу четвртину одиграли много опуштеније, па су Румуни у том периоду успели да постигну три гола и заврше га у своју корист.

Румунски ватерполисти завршили су учешће на Олимпијским играма у Лондону, с једном победом и четири пораза.