Ватерполисти против Црне Горе у полуфиналу СЛ

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ Ф8 СВЕТСКЕ ЛИГЕ САВЛАДАЛА ЈАПАН - 14:8. БРИЉИРАО СЛОБОДАН НИКИЋ СА ШЕСТ ПОГОДАКА

Са Црном Гором за улазак у финале Светске лиге. Предвођени шестоструким стрелцем Слободаном Никићем, ватерполисти су у четвртфиналу теже него што се очекивало потопили жилаве Јапанце са 14:8 (3:3, 4:2, 2:1, 5:2) и у суботу (13.30) ће се у полуфиналу састати са ђетићима, који су тек после петераца сломили отпор Русије - 12:11, у регуларном току било је 7:7.

Јапанци су пружили жесток отпор у прве две четвртине. Ривал је био веома покретљив, упоран у одбрани и водио је све до 5:4, када је расположени Никић преокренуо на 6:5.

Отпор Јапанаца почео је да слаби у трећој четвртини, када су се наши одлепили на 9:5. У последњих осам минута европски прваци су се разиграли, голови су падали као на траци, да би у финишу повели са 14:7. На крају је Такеи ублажио пораз „самураја“.

ЈАПАН - СРБИЈА 8:14

БАЗЕН: „Строитељ“ у Чељабинску. Гледалаца: 300. Судије:Садеков (Русија), Молер (Аргентина). Играч више: Јапан 9 (2) Србија 6 (2). Петерци: Јапан 1 (1), Србија 1 (1).

ЈАПАН: Танамура, Ичикава 1, Араи 1, Шига 1, Езаки, Хеми, Шимицу , Кадоно, Такеи 4 (1), Јашуда, Окава, Хазуи 1, Шимозоно.

СРБИЈА: Бранислав Митровић, Шапоњић, Гоцић 1, Удовичић 2 (1), Ћук 1, Убовић, Никић 6, Алексић, Рађен, Филиповић 1, Мандић 3, Стефан Митровић, Гојко Пијетловић.

САД ЈЕДВА

РЕЗУЛТАТИ четвртфиналних утакмици Ф8 Светске лиге: САД - Кина 13:11 (после петераца, у регуларном току било 8:8), Мађарска - Бразил 8:4, Јапан - Србија 8:14, Русија - Црна Гора 11:12 (после петераца, 7:7).

Данас у полуфиналу играју: Србија - Црна Гора (13.30), САД - Мађарска (15.15).