Милојевић: Друго полувреме је путоказ

ЗВЕЗДА ИЗГУБИЛА У НАПУЉУ СА 3:1, АЛИ ОДИГРАЛА НАЈБОЉУ УТАКМИЦУ У ГОСТИМА У ЛИГИ ШАМПИОНА

* „Тако треба да се игра у Европи. Честитао бих играчима, све проблеме са којима смо дошли... Поносан сам и срећан што их тренирам, одиграли су мушку утакмицу и дали све од себе. Могу да будем поносан као тренер што имам такве играче

* Како ћу мотивисати играче за последњу утакмицу у групи, с обзиром на то да Звезда нема шансе за пласман у наредну фазу Лиге шампиона? Нема ту ствари које би посебно требало да кажем. Ово је Лига шампиона, нисмо били у њој 27 година. Стадион ће бити пун, као и до сад, атмосфера врела. Нема поенте за неку мотивацију. Сам резултат од 6:1... То су довољне ствари, имамо доста мотива за ПСЖ"

_____________________________________________________________________________

Стрелци: 1:0 – Хамшик у 11, 2:0 – Мертенс у 33, 3:0 – Мертенс у 52, 3:1 – Бен у 57. минуту.

Стадион: „Сан Паоло”. Гледалаца: -. Судија: Хесус Хил Манцано. Помоћници: Анхел Невадо Родригез и Дијего Барберо Севиља (сви из Шпаније).

Жути картони: Хисај (Наполи), Крстичић, Јованчић, Гобељић (Црвена звезда).

НАПОЛИ: Оспина, Максимовић, Албиол (од 46. Хисај), Кулибали, Марио Руи, Алан, Хамшик, Руиз, Каљехон, Инсиње (од 77. Зјелински), Мертенс.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић, Симић (од 77. Ебисилио), Крстичић, Срнић (од 64. Јованчић), Бен, Марин, Стојиљковић (од 46. Јовељић).

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде изгубили су вечерас од Наполија на гостујућем терену са 3:1, у петом колу Групе Ц Лиге шампиона.

Звезда је остала без шансе за пласман у наредну фазу Лиге шампиона, пошто има четири бода, пет мање од водећег Наполија, четири од Пари Сен Жермена и два од Ливерпула.

Гол за Звезду пред око 35.000 гледалаца на стадиону Сан Паоло у Напуљу дао је Ел Фарду Бен у 57. минуту.

Стрелци за Наполи били су Марек Хамшик у 11. и Дрис Мертенс у 33. и 52. минуту.

Звезда је оставила много бољи утисак него на претходним гостовањима у Лиги шампиона, али је упркос томе поражена од италијанског клуба.

Наполи је био бољи и рано дошао до два гола предности, после грешака Звездиних фудбалера.

Победник је решен трећим голом Наполија, а Звезда је успела да смањи заостатак преко Бена, после одличне акције са Марком Марином.

Црвена звезда ће наредну утакмицу играти 11. децембра, када ће дочекати Пари Сен Жермен.

Милојевић: Мали Јовељић израста у феноменалног играча

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић рекао је да је друго полувреме вечерашње утакмице са Наполијем путоказ како се игра у Европи и навео је да је поносан на своје фудбалере.

"Друго полувреме смо одиграли најбоље на гостовањима до сада, оно је путоказ како треба да играмо и како се игра у Европи. Честитао бих играчима, све проблеме са којима смо дошли... Поносан сам и срећан што их тренирам, одиграли су мушку утакмицу и дали све од себе. Могу да будем поносан као тренер што имам такве играче", рекао је Милојевић новинарима после утакмице у Напуљу.

Похвално је говорио о својим играчима, онима који су играли иако су повређени, а посебно је истакао Дејана Јовељића.

"Видели смо малог Јовељића који израста у феноменалног играча и пред њим је светла будућност. Заслужује и добијаће шансу у наредном периоду. То је нешто најбоље што Црвена звезда у овом тренутку има", казао је Милојевић.

Захвалио је навијачима на подршци у Напуљу.

"Навијачи су један од најбољих делова ове наше групе. Много нам значе. Толико добрих ствари смо урадили, а они имају веома велику улогу у свему томе. Били су јако добри и желим да их поздравим и честитам им на понашању. Још једном смо показали да нисмо баш онакви како остали део Европе жели да нас прикаже. Видели сте какве се ствари дешавају, много горе. Жао ми је што нисмо имали прилике да имамо њихову помоћ у Паризу и Ливерпулу. Једно велико им хвала. И сада могу да се чују, стварно су феноменални", рекао је Милојевић.

Италијанске медије је занимало како ће да мотивише играче за последњу утакмицу у групи, с обзиром на то да Звезда нема шансе за пласман у наредну фазу Лиге шампиона.

"Нема ту ствари које би посебно требало да кажем. Ово је Лига шампиона, нисмо били у њој 27 година. Стадион ће бити пун, као и до сад, атмосфера врела. Нема поенте за неку мотивацију. Сам резултат од 6:1... То су довољне ствари, имамо доста мотива за ПСЖ", навео је тренер Звезде.

Није желео да прогнозира ко ће из Групе Ц проћи даље, уз речи да ће свакако две екипе које то ураде заслужити пласман у осмину финала.

Црвена звезда ће наредну утакмицу у Лиги шампиона играти 11. децембра против Пари Сен Жермена у Београду.