Звезда и прва и једина непоражена

ЦРВЕНО-БЕЛИ У ГОСТИМА ПОБЕДИЛИ ЧУКАРИЧКИ СА 2:1 – ГОЛОВИМА БЕНА И БОАЋИЈА

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су као гости Чукарички са 2:1, у утакмици 21. кола Супер лиге Србије, последњег у јесењем делу шампионата.

Звезда је повела у 24. минуту голом Ел Фарду Бена из једанаестерца, који је досуђен после дуела Дарка Пушкарића и Ричмонда Боаћија.

Четири минута касније изједначио је Лука Стојановић, а победу гостима донео је Боаћи, голом у 30. минуту.

Црвено-бели су могли убедљивије да победе, али је Бену у 50. минуту голман Чукаричког одбранио пенал.

Досуђен је био после старта Бориса Копитовића на Ебилисију, због чега је фудбалер Чукаричког искључен, после другог жутог картона.

Утакмица је играна по веома тешком терену, након што је током целог дана терен чишћен од снега, али и по ниској температури у Београду.

Звезда је једина непоражена екипа у Супер лиги, прва је на табели са 59 бодова, док Чукарички заузима четврто место са 39, преноси Бета.