Државна ревизија: Од 2008. до 2014. било неправилности у трошењу 59 милијарди евра

СРЕТЕНОВИЋ: НИЈЕ МОЈЕ ДА ОЦЕЊУЈЕМ НЕЗАВИСНОСТ СУДОВА, АЛИ БИ ЗА ДРЖАВУ БИЛО БОЉЕ…

Радослав Сретеновић

  • „Пријаве које се тичу високих државних функционера споро се решавају или се уопште не решавају, па застаревају или се завршавају новчаном казном од око просечних 200 евра, вишеструко мањом од новчане штете коју је уочила ДРИ приликом подношења пријаве“

        ДРЖАВНА ревизорска институција (ДРИ) је од 2008. до 2014. године уочила неправилности у трошењу 59 милијарди евра, а од 1.364 пријаве ДРИ решено је само 31,2 одсто, објављено је у новом броју НИН-а.

        Неки предмети су, како је за та недељник потврдио генерални државни ревизор Радослав Сретеновић, на суду и по четири године.

        „Пријаве се споро решавају. Поступци по нашим пријавама, било да се ради о прекршајним или кривичним пријавама, дуго трају. Није моје да оцењујем независност судства, али би за државу било боље када би поступци краће трајали“, истакао је Сретеновић.

        Он је најавио да ће ускоро бити објављена имена која ће се наћи на 31 кривичној пријави за које је ДРИ поднела пријаве ове године.

        Како наводи НИН, једна пријава ДРИ је већ и правоснажно окончана а реч је о благајници Јавног предузећа Водоканал у Сомбору, која је проневерила 1,8 милиона динара, због чега је осуђена на шест месеци затвора.

        „То је алармантно, јер за то време пријаве које се тичу високих државних функционера споро се решавају или се уопште не решавају, па застаревају или се завршавају новчаном казном од око просечних 200 евра, вишеструко мањом од новчане штете коју је уочила ДРИ приликом подношења пријаве“, пише недељник.

        По оцени Сретеновића, „казне су благе, морају се повећати јер ће се ускоро изједначити са казнама за невезивање појаса у аутомобилу".

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари