Мирослав Мишковић се брани пред тужиоцем

НОВО САСЛУШАЊЕ ПОЧЕЛО ОКО 17.45 САТИ

У ТУЖИЛАШТВУ ЗА ОРГАНИЗОВАНИ КРИМИНАЛ

  • Судија за претходни поступак може власнику Делте и његовом сину да одреди притвор, за почетак до 30 дана, кућни притвор или да их пусти да се бране са слободе

        САСЛУШАЊЕ власника „Делта холдинга” Мирослава Мишковића почело је данас око 17.45 сати у Тужилаштву за организовани криминал.

       Пре њега раније данас су били саслушани власник „Нибенс групе”, „Шер корпорације” и ПЗП Ниш Мило Ђурашковић, и Мишковићев син Марко, а јуче седморица осумњичених да су заједно са њима извршили злоупотребе са путарским предузећима, рекао је Танјугу Ђурашковићев бранилац Зоран Атељевић.

       Пошто саслуша Мишковића тужилаштво ће донети одлуку да ли ће покренути истрагу против њих и да ли ће тражити да им се одреди притвор.

       О притвору ће одлуку донети судија за претходни поступак, који може да им одреди притвор, за почетак до 30 дана, да им одреди кућни притвор или да их пусти да се бране са слободе.

       Према наводима кривичне пријаве Управе криминалистичке полиције Мирослав и Марко Мишковић, као и Мило Ђурашковић у пероду од 2005. па до краја 2010. године као сувласници у приватизованом Предузећу за путеве „Ниш”, а преко њега и сувласници више предузећа за путеве - „Београд”, „Крагујевац”, „Врање”, „Срем пут”, „Бачка пут” и других неосновано су из тих предузећа извукли новац и имовину вредну од око 30 милиона евра.

       Радисављевић је прецизирао да су од заједничког посла осумљичени зарадили око 30 милиоина евра од чега је Марку Мишковићу припало од 17 до 19 милиона евра, Милу Ђурашковићу 10 милиона евра, а предузећу „Хемслејд” 1,2 милиона евра.  

       Власник компаније Делта холдинг Мирослав Мишковић раније је купио земљиште у Подгорици испод тржишне цене, као и неке производне хале бивше фабрике „Радоје Дакић”, навео је координатор протеста радника те фабрике Милан Вукчевић.

       Он је подгоричком листу Дан рекао да је Мишковић за 7,6 милиона евра купио ливницу и управну зграду „Радоја Дакића” и око 50.000 квадрата фабричког земљишта.

       На том земљишту је, према наводима Вукчевића, касније други инвеститор подигао стамбене зграде, а Мишковић је свој објекат Делта сити подигао у непосредној близини, на земљишту бивше фабрике намештаја „Марко Радовић”, а не на земљишту које је купио од фабрике „Радоје Дакић”.

       Подгорички листови Вијести и Дан подсећају у данашњим бројевима на наклоност премијера Мила Ђукановића пословима Мишковића у Црној Гори, као и на пословне везе између Мишковића и премијеровог брата Аца Ђукановића.

       На тржиште Црне Горе Мишковић је ушао 2007. године. Прво је инвестирао у компанију мобилне телефонбије М:тел, у којој је касније свој власнички удео продао.

       Мишковић је у Црној Гори отворио и ланац продавница Макси, као и велики шопинг мол Делта Макси који је касније продат белгијској Делез групи.

       Лист Побједа данас цитира и ранију изјаву директора Ц маркета Слободана Радуловића да су Медојевић, затим, лидер Нове српске демократије Андрија Мандић, бивши црногорски министар Андрија Јовићевић и председник Народне странке Предраг Поповић од Мишковића и Бека, уочи референдума у Црној Гори, добили пет милиона евра да би спречили референдумски резултат у корист независности.

       Медојевић је, међутим, за лист Вијести изјавио да би и у Црној Гори када би се покренула акција слична оној у Србији, као Мирослав Мишковић прошли и овдашњи бизнисмени Драган Брковић и Веселин Баровић, али и неки функционери владајуће Демократске партије социјалиста.

       Према Медојевићевој оцни, главна препрека одлучнијој борби против корупције и организованог криминала је „владајућа породица Ђукановић”.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари