ПАВИЋЕВИЋ: Највећи проблем одредба о косовским цариницима на свим прелазима

У ПРОТОКОЛУ О ИНТЕГРИСАНОЈ КОНТРОЛИ АДМИНИСТРАТИВНЕ ЛИНИЈЕ

СА КОСОВОМ МНОГО ОДРЕДБИ КОЈЕ НИСУ НИМАЛО ПОВОЉНЕ ПО СРБИЈУ

  • Влада ће протокол ипак почети да примењује, јер је Борислав Стефановић, који је тај документ парафирао 24. фебруара у Бриселу, био њен овлашћени представник - изјавио директор канцеларије за стручне и административне послове у преговарачком процесу Дејан Павићевић

        ПРОТОКОЛ о интегрисаној контроли административне линије са Косовом није најповољнији по Србију, а највећи проблем може бити одредба о присутности косовских цариника на свим прелазима, изјавио је данас директор канцеларије за стручне и административне послове у преговарачком процесу Дејан Павићевић.

        Он је, на конференцији за новинаре, рекао да ће, и поред многих одредби протокола које нису нимало повољне по Србију, Влада почети да га примењује, јер је Борислав Стефановић, који је тај документ парафирао 24. фебруара у Бриселу, био њен овлашћени представник.

        Павићевић је истакао да треба бити реалан и признати да се не могу начинити неке значајне и велике промене тог протокола, али да се кроз његову примену и даље преговоре могу постићи извесна побољшања.

        Како је објаснио, споразум пружа могућност да се кроз деловање радних група за примену одредби протокола, у којима ће учествовати представници Београда, Приштине и Брисела, његови одређени делови промене и начине „можда мало повољнијим по Србију”.

        „Оно што се врло нејасно и двосмислено провлачи кроз закључке о слободи кретања и протокол је извршна улога Еулекса, и то нарочито на прелазима на северу Косова, где ћемо се кроз даљу примену трудити да све царинске ингеренције обавља искључиво Еулекс, а не царина Косова”, рекао је он.

        Павићевић је прецизирао да такозване косовске безбедносне снаге, као и до сада, неће обављати контролу административне линије са Србијом, него ће само припадници Косовске полицијске службе бити на прелазима.

        (Политика)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари