Тачијева полиција неће дозволити мајице са ћирилицом или ликовима Караџића и Младића

НЕМАЧКИ АМБАСАДОР У ПРИШТИНИ ПЕТЕР БЛОМАЈЕР ПОРУЧИО АЛБАНЦИМА ДА ВИДОВДАН НИЈЕ АНТИАЛБАНСКИ ПРАЗНИК

Саша Рашић

  • Заменик министра унутрашњих послова Косова Саша Рашић поручио „посетиоцима из Србије” да ће међу Тачијевим полицајцима доста оних који знају да читају ћирилицу…

        СВИ који из остатка Србије дођу на Косово и Метохију на прославу Видовдана у мајицама са ћириличним натписима биће под посебном присмотром, а спремљене су и мајице које ће им бити навучене преко евентуалне „спорне“ одеће.

       Еулекс је припремио више десетина мајица које ће бити дате на коришћење лицима која буду носила „забрањену одећу”.

       Заменик министра унутрашњих послова Косова Саша Рашић поручио је „посетиоцима из Србије” да ће међу Тачијевим полицајцима доста оних који знају да читају ћирилицу, тако да неће бити могуће унети заставу, мајицу, беџ или амблем исписан ћирилицом који би био оцењен као - провоцирање.

       Рашић није прецизирао шта би све могло да буде санкционисано и шта ће Тачијева полицајција сматрати провокацијом.

       Поменуо је ипак фотографије хашких осуђеника, али и неких који још нису осуђени - попут Војислава Шешеља и „удружења попут Образа“...

       Бранимир Стојановић, шеф бироа Канцеларије за Косово и Метохију Владе Србије у Грачаници, упозорио је да косовска полиција мора предузети све мере да се не би поновило прошлогодишње насиље током прославе Видовдана на Газиместану и у Грачаници.

       „Ово је национални празник Срба и он није усмерен против било које нације“, рекао је Стојановић на округлом столу у Медија центру у Чаглавици.

       Приштински парох Стево Митрић најавио је да ће о Видовдану у порти манастира Грачаница Свету архијерејску литургију служити патријарх српски Иринеј, уз саслужење архијереја, као и парастос на Газиместану посвећен сећању на жртве Косовског боја.

       Немачки амбасадор у Приштини Петер Бломајер посаветовао је Албанцима да одбаце перцепцију да је Видовдан антиалбански национални празник.

       „О Видовдану 1389. године Србија је дала велику жртву за очување хришћанске Европе. Од 1989. године Видовдан је добио националну конотацију, а Милошевићев говор је означио почетак распада бивше СФРЈ“, рекао је Бломајер.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари