ВЕСИЋ: ДС лако може да се поцепа на више странака

НЕКАДАШЊИ ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕР ДС ГОРАН ВЕСИЋ НАПУСТИО СТРАНКУ

        НЕКАДАШЊИ високи функционер Демократске странке (ДС) Горан Весић изјавио је да је напустио ту странку, за коју је рекао да нема политички програм, идеју и визију.

        „Мислим да ће криза у ДС трајати веома дуго. У странци влада двовлашће, прети јој цепање и то ће се одразити на њен рејтинг и организацију. Њена будућност зависи од тога да ли ће понудити грађанима Србије политичку визију, неке нове идеје и програм. Или да преведем на српски - да ли ће престати сваки дан да гледају истраживања и да причају оно што грађани  воле да чују, а да куде оно што грађани не воле“, рекао је Весић за лист Данас.

        Весић, блиски сарадник убијеног премијера Србије Зорана Ђинђића, оценио је да председник ДС Драган Ђилас пред собом има доста изазова и да ће његова политичка будућност зависити од начина на који буде решавао проблеме у ДС.

        „Он најпре мора да се навикне на улогу опозиционог лидера, јер до сада никада није био у опозицији. Такође, ДС може лако да му се поцепа на неколико странака. Ту пре свега мислим на Душана Петровића, а велика енигма је шта ће се дешавати с Вуком Јеремићем и шта може да уради Зоран Живковић, чији ће утицај бити већи што странка буде имала више проблема“, оценио је Весић.

        На питање о манифесту за реформу ДС, који је пре неколико месеци написао и упутио Ђиласу, тада заменику председника ДС, Весић је рекао да је то био његов „последњи и лични покушај да помогне новим људима у ДС да нешто промене после изборног пораза“.

        “ДС је током деведесетих постала институција и била је авангарда у политичком животу земље. После 2004, ДС нажалост то више није била и ту цену плаћа данас. Мислио сам да ће се после промене руководства странка вратити оним принципима на којима је постојала од 1989 - 2004. године. То се није десило. Земљу сада мењају друге странке, а ДС и даље води политику рејтинга, а не промена. Тако се не води политика“, оценио је Весић.

        Према његовим речима, Србија се налази у „пресудном тренутку“ у којем одлучује да ли ће ухватити корак са светом и коначно постати уређена и нормална земља, или ће и даље да тавори.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари