Вучићу наводно верује трипут више Срба него Дачићу

СЕВЕРНОКОРЕЈСКА ПОПУЛАРНОСТ - ОВАКО ЛЕПО О ВИЦЕПРЕМИЈЕРУ

ТЕШКО ДА МИСЛЕ И СВИ СИМПАТИЗЕРИ СНС

  • Већина испитаних у анкети агенције Фактор плус сматра да нови премијер треба да буде Александар Вучић (74 одсто), док је поверење актуелном премијеру Ивици Дачићу дало 15 одсто испитаника
  • Ако буде избора, највише гласова грађани који су учествовали у истраживању дали би напредњацима - 40,9 одсто, демократама 11 и социјалистима 10,6 одсто
  • У истраживању од 18. до 23. јула учествовало је 1.120 грађана

       ГРАЂАНИ Србије подржавају реконструкцију актуелне владе, али и расписивање ванредних парламентарних избора у случају да се коалициони партнери не договоре, док највише поверења од свих страначких лидера улива председник Српске напредне странке Александар Вучић.

       Њему, према истраживању агенције Фактор плус, које је данас представљено, верује 68 одсто грађана Србије, премијеру Ивици Дачићу 23 одсто, а лидеру демократа Драгану Ђиласу 18 одсто, док поверење грађана у лидера УРС Млађана Динкића има шест одсто грађана.

       Већина испитаних у анкети сматра да нови премијер треба да буде Александар Вучић (74 одсто), док је поверење актуелном премијеру Ивици Дачићу дало 15 одсто испитаника.

       За реконструкцију или изборе изјаснило се 65 одсто грађана, при чему 36 одсто сматра да ће реконструкција омогућити влади да ефикасније спроведе циљеве, док 20 одсто верује да ће промене бити козметичке.

       У договор коалиционих партнера о реконструкцији уверено је 48 одсто испитаника, а 36 одсто очекује ванредне изборе у одсуству договора.

       На питање какав је став испитаника поводом изјава лидера УРС Млађана Динкића да су министри из те странке успешно радили свој посао, извршни директори агенције Предраг Лацмановић рекао је да 86 одсто испитаника нема благонаклон став према Динкићевим изјавама.

       Тридесет и шест одсто испитаника је „сигурно да министри УРС-а нису добро радили свој посао“, док 26 одсто њих сматра да је Динкићев „чврст став да су министри УРС-а успешно радили и да нема разлога за смену“, у ствари стратешки потез партије која је често била узрок пада Владе.

       Двадесет и четири одсто испитаника сматра да је такав став лидера УРС-а веома себичан потез када се држава налази у тешкој економској ситуацији.

       Изјаве социјалиста и премијера Дачића да „немају страх од реконструкције“, 64 одсто испитаних сматра логичним јер би смењени министри били постављени на друге јавне функције, чиме би „био купљен мир у странци“.

       „Дачић, односно СПС ће теже спроводити реконструкцију јер би то изазвало и реконструкцију странке“, сматра Лацмановић и додаје да су министри те партије „веома јаке фигуре у странци“, па ће тешко бити објаснити шта је разлог за њихову смену.

       На питање зашто се поједини министри одупиру реконструкцији, 72 одсто испитаника сматра да је то због губитка привилегија које са собом носи министарско место, док разлоге за ванредне парламентарне изборе 67 одсто испитаних види у отпору реконструкцији.

       Да се поједини политичари одупиру реконструкцији због губитка утицаја у својим матичним странкама мисли 41 одсто грађана, а 33 одсто сматра да смена са министарске функције значи лични пораз.

       Да је у питању нешто друго сматра 12 одсто испитаника, док седам одсто верује да се министри одупиру реконструкцији зато што сматрају да су свој посао радили часно и успешно.

       Ако би избора и било, највише гласова грађани кој су учествовали у истраживању дали би напредњацима, 40,9 одсто, демократама, 11 и социјалистима 10,6 одсто.

       Готово половина испитаника верује да је Србија данас ближа Европској унији него пре годину дана.

       У истраживању које је спроведено од 18. до 23. јула учествовало је 1.120 грађана.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари